Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos Papagáj. Mi baja lehet?

Hullámos Papagáj. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

~3 éve van hullámos papagájom, akkor a 17. születésnapomra kaptam. Már kifejlett egyedként került hozzám, a korát így nem tudom megállapítani. Reptetés közben volt párszor korábban, hogy lezuhant vagy ilyesmi, de beteg eddig még nem volt. Azonban úgy ~1 hete megbetegedett. (ha lehetséges egyáltalán, talán tőlem kaphatta el, elég ramatyul voltam...) Alig állt a lábán, a repülés kizárva.

Aztán 1-2 napja már azt hittem, hogy meggyógyult- evett-ivott rendesen, egész szépen is repült már, de ma ismét rosszul van, csak még rosszabb az állapota. A rúdon gyakorlatilag képtelen megállni, reggel le is esett. Itatni is csak én itattam szegényt, egész nap itt fekszik mellettem, alig mozdul. Korábban úgy tűnt, mint ha dideregne, hát betakartam, igyekeztem melegíteni. Most ilyen nincs már, de nagyon nyomott szegény. :(


Lehetséges, hogy kihűlt szegény? A nyáron megszoktam, hogy az ablakot bukóra nyitva hagyom, de most már lehűlt rendesen reggelre. Lehet, hogy ez okozta a problémát?


A válaszokat, tippeket előre is köszönöm. Remélem, meggyógyul!


2011. szept. 10. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Állatorvos, lehetőleg papagájokhoz értő.
2011. szept. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a kérdés már tárgytalan. Szegény kimúlt. A kezemben. Elkezdett remegni, majd nem mozdult.
2011. szept. 10. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, nagy a valószínűsége, hogy nem éri meg a reggelt. Elkaphatott valami fertőzést, az szokta így ledönteni őket. Nekem nagyon régóta, nagyon sok madaram van, ha bágyadnak, gyengülnek, és nem tudnak felülni a rúdra, akkor már az állatorvosunk sem tud rajtuk segíteni az esetek 90%-ában. Mindig kapnak tőle egy erősítő szurit (nem tudom, mi van benne, már azon is gondolkoztam, hogy azért ad valami kamulöttyöt, hogy ne mászkáljak a nyakára..:/), meg egy vitaminkészítményt, de nem szokott hatni. Amint úgy tűnik, hogy jobban lettek, másnapra örökre elalszanak.


Kívánom, hogy ne így legyen, szólj állatdokinak, hátha a tietek lelkiismeretesebb, de készülj fel a legrosszabbra is.

2011. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom!:(
2011. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem volt még kint a válaszod, mikor el kezdtem írni..


Nagyon sajnálom:(

2011. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is, de azért köszönöm a válaszokat. A leírásod beigazolta a gyanúm, hogy valami fertőzés lehetett.
2011. szept. 10. 11:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom.... :(
2011. szept. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom a madárkát :(
2011. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!