Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fogalmam sincs, mit tegyek....

Fogalmam sincs, mit tegyek. Lelkiismeretes papagájtartók, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy évek óta vannak papagájaim. Hullámosok, nimfák, most épp két hullámos, egy nimfa. Először a két hullámos volt a 70*40*100-as kalitban, de még márciusban beleszerettem egy cserfes nimfába, és hazahoztam hozzájuk. A terv a következő volt: megtanítom az új nimfának az "alapszabályokat": hazamenni a kalitba, ha én szeretném, hova repülhet a lakásban, hova nem, este kötelező visszamenni sötétedéskor, lehessen simogatni, stb. Még fiatalka, a betanulás után kapott volna magának egy párt, és vagy egy mégnagyobb kalitkát, vagy vettünk volna a hullámosoknak egy másikat.


Az élet közbeszólt: fél évre kórházba kell majd mennem. Barátom és családja bevállalta, hogy addig vigyáznak a madaraimra.


De mivel a nimfának nincs párja, hív reggelente, én foglalkozom vele, értitek..


Viszont a család, ahova költözni fog, sosem tartott madarakat, nekik a több papagáj nagyobb problémát jelent, arról nem beszélve, hogy két kalitkányi madarat nem tudnának hova tenni, más pedig már ezt a 3-mat sem vállalja.


Mit tennétek? Vennétek neki egy párt, hogy "csendben" legyenek, de cserébe kénytelenek lennének ekkora kalitban 4-en élni, vagy maradjon egyedül, így a barátom családja sem fog aggodalmaskodni, hogy minek nekem kórház előtt egy negyedik madár, viszont fél évig keresne engem a nimfa, mivel nem hinném, hogy nekik munka mellett lesz idejük annyit foglalkozni vele, hogy ne érezze a hiányt?


2011. szept. 11. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vegyél még egy madarat úgy, hogy nem látod, mit csinálna - ráadásul nem hozzáértők kezében lesznek.

(a hely meg így kicsi lenne, valóban)


Lehet, hogy nem foglalkoznak majd vele annyit, de azért talán nem lesz annyira szörnyű neki - szerintem.


De ha lehet a helyedben egy c-változatot keresnék, mint lehetőség, hogy hátha van valaki, aki többet tudna velük foglalkozni.

Remélem sikerül a legjobb megoldást megtalálnod!!!

2011. szept. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Végig jártam minden ismerősöm, de ők ekkora kalitkányi madarat nem tudnának ellátni/most újították fel a lakást, nem szeretnének állatot/most született kisbaba, nem akarnak mellé hangos állatokat, meg egyáltalán semmilyent.. Barátom családja egyezett bele egyedül. Persze, keresem még a lehetséges segítőket, de nem szeretném olyannak adni, aki nem foglalkozik velük, elhanyagolja, vagy nem tudom, hogy viselkedik az állatokkal. Nekem nagyon sokat jelentenek a madaraim, és ahogy kiteszem a lábam a kórházból, jönnek hozzám haza.


Amúgy több, mint valószínű, hogy igazad van. Az új papagájt nem ismerem, nem tudom, hogy jönnének majd ki..


De olyan nehéz helyesen dönteni.. Fél év egy pár hónap múlva 1 éves nimfánál mennyire sok idő?

2011. szept. 11. 11:31
 3/6 anonim válasza:
100%
ezek nem buta állatok... szerintem ha csak ennyi a gond hogy keresni fog téged a nimfa az nem gond. kap enni inni, nyilván nem fogják röptetni zöldséget adni neki egyebek de fél év.... egyes madártartók ezeket abszolút nem teszik meg még is meg vannak a madarak, az már más kérdés hogy hogy, de fél év nem jelenthet gondot. és ennyi idő alatt nem hiszem hogy kitörlődik a madárkád fejéből hogy ki is a gazdija... sok sikert, meggg jobbulást
2011. szept. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:) Tudom, hogy nem buták, de már így is meg tud sértődni rám, ha egy-két napot bent kell lennem vizsgálatokon. Nem az emlékezetétől tartok, hanem a bizalmától.


Reptetni tényleg kevesebbet fogják, csak hétvégente, ha barátom hazamegy. Neki megtanítottam már mindent, gyakoroltatom vele a behívást, már rá is hallgat. Zöldséget, vitaminokat fognak kapni, van tengerimalacuk, ő is minden nap kap uborkát, répát, stb.. Ettől sem kell félnem..


A többit pedig, azt mondjátok kibírja. Legyen így:) Picit mindenesetre nyugodtabb vagyok.


Köszönöm még egyszer mindegyikőtöknek!

2011. szept. 11. 12:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Madarat nem vállalnánk be. Talán egyszer mintha lett volna hasonlóan megőrzésre, de engem nagyon irritál a ricsajuk, meg az, hogy kis helyen vannak bezárva.
2011. szept. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés:)

Az irritáló ricsaj pedig mindenkinek egyéni vélemény: engem az irritál, ha nem dumálnak a madaraim. Számomra ez nem ricsaj.

A kis kalitkára pedig egy nem kis kalitka a megoldás, illetve, aki állandóan bezárva tartja a madarát, annak nem kell tartani.

2011. szept. 11. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!