Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy papagájt!?

Találtam egy papagájt!?

Figyelt kérdés

Sziasztok már lassan 5 napja hogy találtam egy papagájt pecázás közben, szegényke nagyon gyámoltalan és nem fél senkitől, így hát megfogtam és hazahoztam nehogy eledel legyen belőle! A kérdésem az hogy ha nem kalitkában, hanem szabadon a szobámban tartanám az gond lenne? Mert 1 az hogy nem tudok neki nagy ketrecet biztosítani 2 nekem jobban teccik ha itt ül mellettem a gépnél, a gond csak az hogy sajnos mindenhová kakil, mit tegyek ki neki hogy ne kakiljon, általában ha én nem foglalkozok vele játszani szoktam neki papagájcsicsergést a gépen és elég rendesen válaszolni szokott rá.


UI: Kecskepapagáj :)


2011. szept. 22. 15:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, ha a szobában van. Nekem is voltak papagájaim szabadon. Vigyázz rá, nehogy nekirepüljön az ablaknak vagy beleessen valamilyen olyan tárgyba (pl kaktusz) ami sérülést okozhat neki. A papagálycsicsergés nagyon jó ötlet, remélhetőleg nem fog unatkozni. Az enyémeknek volt még ülőkéjük, le se repültek/másztak róla, biztonságban érezték magukat. Újságpapírt tettem alájuk, vagy egy nagyobb dobozba állítottam bele az ülőkét, abba kakiltak. Természetesen gyakran cseréltem. Sok sikert a papagájodhoz! ;)
2011. szept. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyúan le fogja lakni a szobát, mindenhová pottyant (tehetsz le neki újságpapírt a földre), mindent szétrág, az enyém mindent etetett, az ablakot is, naponta kellett sikálni. Szétrágta a könyveket. Volt egy kis szoba, nyitva hagytam a kalitka ajtaját, egész nap az ab lakban ült, de este mindig bement a kalitba aludni és ott evett, ivott is. Plusz a kalitka aljába a madárhomok is kell neki, fontos az emésztéséhez.
2011. szept. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Ez nemes gesztus ,volt hogy hazavitted.

Amúgy azért tartják kalitkában a madár féléket mert össze vissza guenóznak mindent :D

Szerezz neki valami kalitka szerüséget és este beteszed nappal meg hátha be megy ha dolga akad.. Bár kétlem..

2011. szept. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

De rendes vagy:)


A kakilásos problémád nem megoldható, a papagájokat nem lehet szobatisztaságra nevelni..

Viszont úgy tudod szabályozni, hogy legalább a többség egy helyre kerüljön, hogy vágsz neki valami óriás faágat (erre amúgy is szüksége lenne), és felállítod a szobád valamelyik kinevezett részére pár papagájjátékkal (csengőn és tükrön kívül gyakorlatilag bármivel: hinta, fagyöngysor, kötélmászóka, stb), akkor a napja nagy részét, pláne, ha te nem vagy otthon, ott fogja tölteni. Illetve ott is fog aludni.

2011. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Sajnos a madarakat nem lehet szobatisztaságra szoktatni. Ha kalitkában tartanád, akkor is amikor kiengeded, akkor odapottyant, ahová éppen az eszébe jut. Ráadásul az evéssel is elég koszt tudnak csinálni. Ha madarat tartasz ez sajnos a velejárója.
2011. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

teaman: ha rájön, hogy az az ő helye, neki van fenntartva, ott ehet, ihat, aludhat, akkor a napja nagy részét is ott fogja tölteni, függetlenül attól, hogy nyitva van-e az ajtó.

Nálunk reggel nyitunk, este zárunk, a két időpont közt szabad ki-bejárás van nekik, mégis gyakran vannak "otthon":)

2011. szept. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, kösz az ötletet szegény még tőlem se félt+ a kismacskámtól se, 10 perc nem kellett volna neki hogy megegyék. Ő most nagyon szeret a függöny fa tartóján tanyázni(szinte el se mozdul) még a lámpától félek le ne fejelje, de azthiszem oda a függönyhöz rakok neki újságot. Amúgy van kalitkám de az szerintem max egy hullámosnak lenne jó. sajnálom őt abba a ketrecbe, a szobámba legalább tud repdesni.


UI: Köszi a válaszokat!!!

2011. szept. 22. 16:04
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

És a magokat hol eszi? Az nem + szemét?


Csinálj neki egy röpdét. Fa keret, + rá kell erősíteni ponthegesztett dróthálót, aminek kb 4-500ft négyzetmétere,


6ezer ft-ból meg is van egy 1*1*1m-es, de inkább 2-3 m hosszú kéne.


+ vegyél mellé egy párt.


Egyébként rakd fel az expressz.hu-ra, hogy találtad, meg az idre.hu fórumára.


De csak akkor add oda valakinek, ha be is tudja bizonyítani, hogy az övé!

2011. szept. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Irigyellek Mázlista vagy! De azért jó lenne egy kalitka ahová behúzodhat éjjelre,vagy ha megijed! Nem kell bezárni de érezze van egy biztos pont ahová behúzodhat! Gondold meg te sem a parkban laksz,hanem haza mész és otthon szabadabb vagy és biztonságban azt csinálsz amit akarsz. Van egy biztos hely ahol enni inni kap! Gondold meg.
2011. szept. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Van kalitkája és már be is tettem estére, csak az kicsi és én sajnálom őt bezárva tartani :/(persze normál madár ketrec) Az expressz szerintem butaság mert kb 1500 lélekszámú faluban lakom :) és egy messzi bányatavon voltunk kb 10-20 kmre a lakott területtől
2011. szept. 22. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!