Kezdőoldal » Állatok » Madarak » HELP Helo. Nem rég vettem egy...

HELP Helo. Nem rég vettem egy barátpapagáj-t még kicsi 2hónap körüli, és nagyon nagyot harap ha fel akarom venni HOGY SZOKTASSAM LE RÓLA?

Figyelt kérdés
Kézzel nevelt, elvileg egy hete van nálam, nagyon aranyos szép minden nap kint van 4órát kb... és nincs is baj mert idejön ha szólok neki, szépen ül a vállamon de viszont ha mondjuk fel akarom venni az asztalról a kezemre rögtön CSÍP de nem kicsit hanem nagyon nagyot és mikor a nyakamon ül-t szó szerint kiharapott belőle egy darabot, és szégyelem kimondani de félek tőle, mert ha nyúlok felé(nem mindig de álltalába) rögtön nyujtja a nyakát mintha bele akarna csípni a kezembe, pedig én nagyon szeretem, DE HA HARAP NEM TUDOK VELE MIT CSINÁLNI, valami jó ötlet mivel szoktathatnám le? valaki légyszi...:(((
2011. szept. 23. 15:00
 1/8 anonim válasza:
92%

http://www.youtube.com/watch?v=LbXHrqqEIp4

angol tudás előny, de sztem anélkül is érthető... bár az én madaram már szelíd volt, mikor hozzám került, így személyes tapasztalatom nincs ez ügyben.

2011. szept. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tojó Hullámos papagájom csípett óriásit úgy hogy az ujjam és be lilult rosszabb esetekben el el eredt belőle a vér. Kedvenc csemegéje a háztartási keksz volt. Mikor nyúltam felé egyből belém csípett ilyenkor be tettem a kalitkába elmentem tőle és kb. 2-3 perc múlva újra kivettem és mikor nem csípett akkor adtam neki kekszet. Végül rájött ha csíp be megy a ketrecbe ha nem csíp akkor viszont jutalomból kap kekszet!
2011. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

a ketreces dolog igy is ittvan, akkor a kekszet is bevezetem:D

köszi mind2-őtöknek:)

2011. szept. 23. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Először is nyisd ki a kalitkát , és a kalikába a legtávolabb rakd a kezed , ezt sokszor gyakorold vele . 2 nap után 5-10 centivel rakd közelebb a kezed (a kalitkában) és igy tovább . De ha elmész a kalitka mellett és medilyed , elkezdi verdesni a szárnyát, akkor azt gyakorold vele ,amennyire csak tudsz a leglassabban menjél el mellette .


Kérlek értékeld a válaszom !!!

2011. szept. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi kaptál zöld kezet.:D

De ha azzal nincs baj, a kalitkából nagyon szépen kijön rááll a kezemra és kijön nem repül el meg semmi ott marad a kezemen jön velem... csak ha valahonnan le akarom venni, de már kezd leszokni róla.:)

2011. szept. 26. 16:33
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Amikor megcsíp szólj rá hogy nem és hagyd magára pár percre. Ha csípés nélkül jön dicsérd meg és adj neki jutalomfalatot.
2011. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ne mutasd ki hogy félsz tőle mert ha megérzi szinte biztos hogy megcsíp.
2011. szept. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem még új voltam neki 1hét alatt nem volt az igazi már második hete van nálam már nem csip:D

de köszönöm:)

2011. szept. 29. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!