Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj - Miért vad,...

Shadowvzs kérdése:

Hullámos papagáj - Miért vad, szelidules helyett?

Figyelt kérdés

3 hete vettem a parommal 2 hullamos (him+tojo), nem ertek hozza de fiataloknak neznek ki. Vettunk vitamint a vizbe, gyumolcsmagos rudakat, naponta kiengedjuk a szobaba (ami eleg kicsi, szoval nem nehez megszokni), adonk zoldet nekik, parom sutit is sut nekik egy papagaj recept szerint, vegyes magot kapnak, mindennap friss viz,kaja, van homok stb

szoval latszolag, ahogy olvastam ami kell, de csak egymassal foglalkoznak hiaba teszem a repa levelet a kezembe, nem allnak ra az ujjaimra, nem engedik magukat megsimogatni (ovatosan se, kiveve ha nagyon almosak).

Ha kiengedem se jon kozel, repul kicsit majd a legmagasabb helyre felulnek, nem engednek kozel magukhoz, elrepulnek ha kozel megyek.

Mindig ha hazajovok a munkabol akkor probalom megsimogatni oket (lassan ovatosan a kalitkaban) de mindig vadak, kesobb ha ujra probalkozok vagy elszaladnak(ha tovabb piszkalom akkor elrepulnenek) vagy elkezdenek csipkedni (eleinte csak a him csipkedet de mostmar a tojo is raszokott) este mikor almos mindketto akkor ha kalitkaban vannak picit megsimogathatom a hasukat (de pl fej,tarkot,szarny stb mar elriassza oket), de masnap megint idegenkent vesznek s ha 1 meterre vagyok a kalitkatol mar nem mernek enni se.

Abszolut nem latok eselyt, hogy a kezemre szalljanak (nem, hogy meg rajta is maradjanak), se arra, hogy csipkedes nelkul engedje, hogy piszkaljam.

Mit lehet ilyenkor csinalni? varjam hatha koltenek es fiokakat neveljem mikor mar lehet ettetni lagy eleseggel remenykedve, hogy hatha lesz fiu lany kozte s nem homokos kezhez szokott papgajaim lesznek es szuloket ajandekozam el?


2011. szept. 24. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Idő kell nem kell sürgetni és a párban állokat nehéz megszeliditeni nekem is párba vannak 2 hónapja vettem őket tenyésztőtöl de kezesek voltak kicsit ugy hogy fel ülnek az ujjadra de ha kiveszed akkor el repül a karnisra szóval tedd be lassan a kezdet és tegyélbele valmi fincsit amit ők szeretnek kiváncsiak lesznek túl füti őket a félelmen és oda mennek majd csak idő kerll nekik ;)
2011. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a problema, hogy nincs semmi olyan kaja ami annyira vonza, hogy kezre szalljon miatt, megha felnapot nem is evett.
2011. szept. 24. 17:01
 3/12 A kérdező kommentje:

probaltam: spenotlevelet, salatat, reszelt repat, egeszbe repat, almaszeletet (felvagva is), gyumolcsmag rudakat, hazilag keszitet madar sutit, szolot, dinnyet, piskotat, zeller levelet, repalevelet, koles friss hajtast, barackot, paradicsomot, tojas sargaja reszelve. (mind tobbszor)


ebbol CSAK a vegyes bolti magvat, koles magot eszik es sargarepa levelet. (salatat s koles hajtast csak nyalogatjak inkabb s vagy ritkan csipnek 1-1et)


szerintem csak kolesre voltak nevelve es ugy se sikerult a tobbire szoktasam ha nem tettem nekik magokat csak keso delutan es csak zoldet es lagyat hagytam addig.

(rohejes vagy sem de probalkoztam elottuk enni pl almat, paradicsomot, barackot, szolot is de nem kivantak el mint ahogy egyik helyt olvastam valakinel :D)

2011. szept. 24. 17:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Spenótot egyáltalán ne salátát meg csak nagyon ritkán és nagyon keveset kapjanak.

Fürtös kölest, háztartási kekszet, száraz kenyeret(kis mennyiségben) próbáltad? Ezek általában a kedvencük szokott lenni.

Továbbra is tegyél be nekik gyümölcsöket, zöldségeket, főtt tojást. Csak idő kérdése hogy megkóstolják őket és rájöjjenek hogy finom. Hetente-kéthetente adj nekik főtt tojást és jó lenne ha hamar elkezdenék enni is mert ha nincs a szervezetükben fehérje elkezdik enni a tollaikat. Továbbra is egyél előttük csámcsogva mert ezzel is növeled a kíváncsiságukat és előbb megkóstolnak mindent.


Ne tegyél a közelükben hirtelen mozdulatokat és ne erőltesd a simogatást. Először csak ülj melléjük és beszélj hozzájuk mindennap sokszor. Majd ha látod hogy érdeklődnek fogd meg egy fürtös köles/keksz/vagy bárminek amit szeretnek a legvégét és nyújtsd oda a rácshoz. Beletelhet pár napba amíg esznek belőle. Ha már bátran esznek belőle ne a legvégét fogd hanem kicsit közelebb hozzájuk és így tovább amíg már a csőrük mellett fogva is falatoznak belőle. Eközben azt is gyakorold velük hogy berakod a kalitka ajtaján a kezed és otthagyod és néha lassan hozzáérsz pár olyan dologhoz ami nem a közelükben van hogy megszokják a kezedet a kalitkán belül is ne csak a rácson keresztül. Ha már elveszik rácson keresztül az ujjaid közé fogott magot elkezdheted ujjra szoktatni őket. Tedd a lábai fölé a hasához az ujjad és kicsit told meg hogy rálépjen az ujjadra. Ha odébb megy vagy elugrik akkor hagyd ott kicsit hogy megnyugodjon és próbáld meg újra. Ha rálépett az ujjadra mindig jutalmazd meg valamivel. Simogatni nem hiszem hogy tudni fogod őket mert párban vannak.

Minden lépést kint is gyakorolj velük.

2011. szept. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

a problema, hogy szerintem nem voltak semmi massal etetve mint sima koles mag mint mar irtam es a kekszet megse csipik mikor probaltam adni, kenyeret meg nem mertem adni, furtos kolest meg nem igazan lattam csak vegyes magot (zab, voros koles, sarga meg stb) es gyumolcs mag rudat.

Fura mert pl miutan hazajovok ra 2 orara az se erdekli oket ha 2cm-rol nezzem ahogy esznek.

Ezek a madarak esznek ha beteszem a kalitkaba a kezem s fogok egy repalevelet, csak egyszeruen nem lehet oket simogatni (de megfogni egyiket se lehet, a tojo megallas nelkul visit ha megfogom, a him meg csip s maszna ki, ugyanis onkent 1 ora utan se jottek ki, ha kiveszem repulgetnek legalabb) mikor hazajovok(olyan mintha torlodne az emlekeik...) csak kesobb mikor mar almosak akkor is ovatosan es akkor is sokszor csipkedenek (erdekes mod a tojo eleinte nem csipkedet a him is csak vakargatot de most a him elegge csip s a tojot is raszoktatta)

2011. szept. 24. 21:58
 6/12 A kérdező kommentje:
a beszelgetes/foglalkozas naponta tobbszor is zajlik itthon de csak a csipkedesbol lett tobb :D
2011. szept. 24. 22:00
 7/12 A kérdező kommentje:
a legnagyobb problema, hogy nincs mivel megjutalmazni mert nem erdekli oket semmi annyira (koplaltatni meg nem akarom, hogy a rendes kajajukat is ujra szallasert adjam mert netan ehen halnak :D)
2011. szept. 24. 22:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Fürtös kölest azaz csumízt szinte minden kereskedésben találsz. Próbáld ki mert szerintem imádni fogják.

Simogatni azért nem engedik magukat mert párban vannak. Csak a párjuknak engedik a simogatást,vakargatást. Megfogni pedig CSAK a teljesen szelíd madarakat szabad. Az akaratuk ellenére történő megfogással nagyon sokat vesztesz a még szinte nem is létező bizalmukból.

Tegyél egy ülőrudat kívülről az ajtóba így ki tudnak jönni ha akarnak. Nem fognak egyből és mindig kijönni amikor alkalmuk van rá. Csak hagyd nyitva az ajtót és várj lehet hogy 1 óra után lehet hogy 2 nap után de az is lehet hogy csak 2 hét után fognak kijönni maguktól de sose fogd meg őket vagy erőltess rájuk semmit.

Régebben nem tudták hogy mit akar a kezed ezért kicsit féltek tőle de nem annyira hogy csípjenek is. Most hogy ennyiszer megfogtad őket a kezeket a megfogással azaz negatív dologgal kapcsolják össze ezért félnek tőle. Így amikor a közelükbe nyúlsz azt hiszik meg akarod őket fogni ezért tiltakoznak azaz csípnek.

2011. szept. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

de ez a rossz erzet elmulik ha ezentul nem fogom meg?

(eddig azert fogtam meg mert vartam egy fel orat s nem jottek ki es az ablakot nem hagyhatom csukva tul sokaig, szoval igy surgettem a repulest).

Voltam rakasszor a kozelembe levo allatkereskedesben de furtos kolest csak most lattam es azt is csak a googlebe ha rakerestem :P

2011. szept. 25. 10:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha mostantól csak pozitív élményeik lesznek akkor egy idő után elfelejtik a negatív dolgokat.

Ha van szúnyogháló és a függöny rendesen be van húzva akkor maradhat kibuktatva az ablak.

2011. szept. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!