Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mivel tudnék etetni egy beteg...

Mivel tudnék etetni egy beteg galambot, és mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Az udvarban találtam egy kis galambot, épp a macskám kapta el. De láttam, hogy még él, ezért gyorsan odaszaladtam, és elvettem tőle. Beraktam egy dobozba, adtam neki búzát, a szájába nyomtam, le is nyelte, aztán vizet is adtam neki. Az egyik szárnyát lógatja, nem tud elrepülni, pedig próbál, szóval nem hagyom elmenni. Mit kezdjek vele? Hagyjam itt, és meggyógyul majd? Közben etetem...
2011. szept. 25. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
csak hogy tudd meg lehet enni.
2011. szept. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Magokat, kenyeret, vizet adj neki szerintem. :) Gondolj bele, mi mindent megesznek, amikor etetik őket az utcán pl.! Ha a szárnya nem javul, esetleg elviheted orvoshoz, ha a szíveden viseled a gondját. :)

Írd majd meg, mi lett vele!

2011. szept. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha fiatal akkor főtt rizst, főtt árpagyöngyöt kell neki adni a szülő is puhítottat ad neki
2011. szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért vigyázz vele, sok ronda betegséget tud terjeszteni. Óvatosan a befogott galambokkal.


Magok jók, a kenyér is, kis vízbe áztatva még könnyebben le is megy a torkán, kis tálba vizet neki, az elég. Igazából bármit megesznek, még a húst is, szóval akár macskakaját is adhatnál neki, de bőven elég lesz a kis darabra vágott kenyér (ne legyen túl puha, csak ha nem hajlandó enni, és le kell nyomni a torkán). Ne etesd túl (a vadon befogott állatok hajlamosak addig enni, amíg adod a kaját), jobb, ha a doboza egy sarkába szórsz neki eleséget (akár egy kevés zöldet is tehetsz neki, én láttam már pitypanglevél-őrült galambokat is). És vigyázz magadra, nehogy elkapj valamit. :)

2011. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Törd ki a nyakát vagy vágd el a torkát!

Annyi van belőle!Sok betegséget terjeszd öld meg!

2011. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Apró magokkal, langyos puha kukoricával etesd. Kenyeret ne adj neki, maximum száraz lágyeleséget, mert begyhurutot kaphat! És persze minél előbb orvos.


(Amúgy nem akarlak elszomorítani, de egy törött szárnyú madárnak nincs sok esélye, főleg ha lógatja. Soha nem lesz képes újra (megfelelően) repülni, ha mégis sikerülne elengedni valami csoda folytán, az első ragadozó elkapja.)

2011. szept. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát az a helyzet, h holnap el kell mennem itthonról, és nem gondolom, h a szüleim foglalkoznak majd vele... :/ :(
2011. szept. 26. 12:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett a galambbal? :)
2011. dec. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!