Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Próbáltátok már? Mi lehet a...

Próbáltátok már? Mi lehet a jelenség oka?

Figyelt kérdés
fogsz egy tyukot, és megvárod amíg megnyugszik a kezedbe. Amikor már csak van, akkor ha mozgatod a tyukot, a teste az ugye mozog a kezedben, de a feje az egyhelyben marad, ott ahol volt. Ha körbe körbe mozgatod ha fel le akkor is, a nyakával követi a testét, de a feje meeg se moccan. Próbáld ki te is. De mér tesz így a tyuk?
2011. okt. 4. 04:48
 1/5 anonim válasza:
ezt már én is észrevettem de sehol nem találtam rá választ
2011. okt. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert madár, ésha össze-vissza rázkódna a feje repülés közben (persze ő már nem repül, de az ősei igen), akkor sokkal nehezebb volna a navigáció.
2011. okt. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki azt, hogy a fejét a szárnya alá teszed és úgy "körözöl" vele a levegőben párat, majd leteszed.

Úgy marad mozdulatlanul.


Gondolom elszédül, bár nem biztos.

Amit te írtál nem tudom miért teszi.

2011. okt. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem csak a tyúkokra igaz. A papagájaimnak is ha valamit nagyon néznek egy helyben marad a feje.
2011. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A repüléssel van kapcsolatban ez a giroszkóp jelenség, ahogy ezt írták. Én még azt kipróbálom egy tyúkon hogy mi van akkor ha bekötöm a szemeit és akkor is működik e ez. Mert ha nem akkor a látással van kapcsolatban, ami egyben elég kifinomult tájékozódási képességre utal.
2017. ápr. 18. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!