Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy hullámos papagájom....

Van egy hullámos papagájom. Lement a torkán egy nagyobb mag és ez miatt úgy veszi a levegőt mint aki megakarna fulladni Ti mit tennétek? Szerintetek hogyan tudok rajt segíteni? Ha volt már nektek is ilyen gondotok akkor ti mit tettetek?

Figyelt kérdés
Voltunk vele az állatkereskedésben és ott azt mondták hogy nem kell vele semmit csinálni majd magától kijön neki...de nagyon sajnálom.
2011. okt. 5. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Az egyik nimfám a szotyit kibontás után egészben nyelni le ezért néha megakad a torkán és addig tátog azaz öklendezik, rázza a fejét amíg ki nem sikerül köpnie.

Szerintem a hullámosod próbálja visszaöklendezik a magot. Mióta csinálja?

2011. okt. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már egy jó hónapja ezt csinálja eleinte alig hallatszott csak

pattogás hallatszott de most már fuldoklásszerű hangot ad ki...meg sokat tüsszög ...a kereskedésben azt mondták hogy ez is azért van meg ezzel is próbálja a magot kiöklendezni vagy lenyelni... szóval nem tudom hogyan segíthetnék ?!

2011. okt. 6. 07:01
 3/10 anonim ***** válasza:
A kereskedők nem mindig értenek hozzá. Kérdezz meg egy állatorvost is!
2011. okt. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké...köszönöm :)
2011. okt. 6. 19:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen régóta tart, biztos nem mag. Nem kapott huzatot? Nincs olyan helyen, ahol sokat van nyitva-csukva ajtó/ablak? Erre akármi is a válaszod, mindenképp dokinak kellene látni, ha huzatot kapott, akkor azért, mert ez náluk halálos lehet, ha nem, akkor viszont azért, hogy kiderüljön..
2011. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az is lehetséges amit te mondasz mert pont az ajtó mellett van a kalitkájuk de nem tudom mert a kereskedésben azt is mondták hogy a papagájok nem szoktak megfázni meg nem kapnak huzatot..meg ilyenek...de hát nem tudom lehet el kéne vinni...
2011. okt. 7. 06:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyet mondott a kereskedő akkor tuti hogy nem ért a madarakhoz. Nagyon könnyen megfáznak és könnyen bele is halhatnak. Vidd el egy orvoshoz!
2011. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne higgy a kereskedőnek. A leggyakoribb papagájbetegség a megfázás, és a leggyakoribb halálok a huzat. A kereskedőt minősíti a hozzáállása..
2011. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Beus35 ***** válasza:

Állatorvoshoz vidd,de gyorsan!!

Sajnos a kis állatka ha beteg lesz,nem nagyon gyógyítható!!

Doki!!!!

2011. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat...:)
2011. okt. 30. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!