Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem jönnek ki a kalitkából?

Miért nem jönnek ki a kalitkából?

Figyelt kérdés

van 2 hullámos papagájom és nem akarnak kijönni a kalitkából nyitva hagyom nekik az ajtót egész nap de még egyszer se jöttek ki

hogy tudnám rá venni őket hogy kijöjjenek??


2011. okt. 12. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Félnek, ha még sosem voltak kint, akkor az nekik egy teljesen új, idegen világ. Meg kell nekik tanítani a dolgot. Nekem se jöttek ki eleinte, kajával csaltam ki őket. És ne ijedj meg, először össze-vissza fognak repülni, nem mernek majd sehova se leszállni, az is lehet, hogy addig repülnek, amíg a fáradtságtól le nem zuhannak. De hamar megtanulják majd, hogy hova lehet/érdemes leszállni (persze kell, hogy biztosíts nekik helyet, ahol üldögélhetnek, ha kint vannak, nekem pl van egy nagy ág a kalitka tetején)

És persze bemenni se fognak tudni maguktól elsőre, arra is rá kell vezetni őket, hogy hogyan tudnak bemenni. Ha nincsenek kézhez szokva, akkor legegyszerűbb, ha megfogod az ágat, amin ülnek, és úgy bedugod őket a kalitka ajtaján. Néhány nap alatt meg fogják tanulni, és onnantól nem lesz velük gond :)

Sok sikert hozzá!

2011. okt. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tegyél egy ülőrudat kívülről is a kalitka ajtajába. És akassz az ajtóba egy fürtös kölest vagy az etetőjüket.
2011. okt. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem célszerű a madarat kalitkán kívül etetni. Így semmi nem fogja motiválni, hogy visszamenjen. Az étel, ital, nyugalom legyen bent, a szórakozás, izgalmas dolgok meg kint. Ha minden kint van, erőszakkal tudod majd csak visszaterelni, amennyiben nincs olyan kapcsolatotok, hogy megengedje, hogy megfogd, és megbízzon benned annyira, hogy pakolhasd őt bárhova.


De egy kinti ülőrúd az ajtó alá/mellé nem hülyeség, ezt érdemes lenne megpróbálnod.

2011. okt. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én sem azt ajánlottam, hogy kint etesse... Csak, hogy kajával lehet kicsalogatni. Nem kell mindenbe belekötni. Az, hogy kajával csalogatja ki, nem jelenti azt, hogy hú akkor mostantól rendszeresen kint fog enni -.-"
2011. okt. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy 'tedd ki az etetőjét', az forgathatod bármerre, nem egy ajánlott dolog. Ne kösse össze a kaját a kintléttel. Ez a lényeg. Ha tartósan kint tartod az etetőt, ha csak csalogatásra használod. Ez esetben teljesen mindegy. Összekapcsolja a kintlétet a kajával, és ugrott a visszamenetel. Ennyi.
2011. okt. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én kint is adok nekik kaját mégis van hogy maguktól bemennek enni.

Ha a kérdező kint is szelídíti,ujjra szoktatja vagy majd trükkökre tanítja őket akkor is kapnak fürtös kölest kint.

2011. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
érdekes, én is kajával csalogattam ki őket, mégse "kötötték össze" a kintlétet a kajával, és csodák csodájára, bemennek.... nem kell mindent túlbonyolítani
2011. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én meg nem kötöttem össze a kintlétet a kajával, és nolám, hazamennek. A "nem célszerű" nem egyenlő a lehetetlennel. Viszont egyszerűbb a másik módszer.
2011. okt. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. okt. 15. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!