Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyire jön ki jól egymással...

Mennyire jön ki jól egymással a nimfa papagáj és a hullámos? Tarthatók -e egy kalitkában? Lehet -e "mentora" kicsi a nagynak?

Figyelt kérdés
A napokban lett egy nimfa papagájom, még eléggé félénk szegénykém. Viszont van egy hullámos papagájom, bár ő inkább már szüleim madara (elköltöztem) ami szelíd és kézhez szokott. Azon gondolkodtam, hogy a nimfa szelídítésébe bevonnám a hullámosat. (sajnos a nimfa mellé párt már nem tudnék vállalni) Azaz, ha látásból kellően megismernék egymást és érzékeltetném a hullámoson, hogy nincs miért tartania a kezemtől (olvastam, hogy működnek a hasonló módszerek) beválhatna az ötlet?.Mennyire jön ki jól egymással a két fajta? Tarthatók -e egy kalitkában? Nem akarom, hogy távollétemben összeverjék egymást. Esetleg valaki tud pár tippet a nimfa szelídítéséhez? Hím és nincs egy éves, de eléggé fél.
2011. okt. 20. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi tartottuk együtt a kettőt. Kis szoktatás után semmi verekedés nem volt köztük :)

A szelídítésről nem tudok nyilatkozni.

2011. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amíg mindkét fajból egy-egy példány van, addig nem lesz gond.
2011. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt 2 nimfa meg 4 hullámos papagáj egy jo nagy kalitkába, nem vesszekedtek, semmi gond se volt velük.
2011. okt. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindkét madár hím. A hullámos kb.4-5 éves lehet, sokszor elég önfejű, de kíváncsi. A nimfa jelenleg még passzív, csak követ a szemeivel, ha mászkálok előtte és odébb oldalaz az ülőrúdon, ha megközelítem a kalitkának azon oldalát, amelyikhez épp közelebb ül. A hullámoson szeretnék példát mutatni, ha megismerik egymást, gondolkodom azon, hogy összeteszem őket, hogy legyen társaság. Csak féltem a kicsit, ő már évek óta a szemem világa és testalkatilag a nimfa bizony nagyobb. Kicsit kétségek között vagyok, nem akarom, hogy egy bunyó után baja legyen a kicsinek.
2011. okt. 20. 19:11
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Attól hogy a hullámosodnak baja lesz nem kell tartanod. Ha valakit félteni akarsz akkor a nimfát féltsd. A nimfák nagyon félős és egyáltalán nem agresszív madarak míg a hullámosok bátrak,makacsok és rámenősek. Tehát a kapcsolatukban a hullámos lesz a főnök de jól ki fognak jönni egymással(a természetben is együtt élnek).
2011. okt. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd össze őket rögtön. Vagy nem tudom most hogy vannak. Pár hónapig csak nézegessék egymást. Ha kialakul a kötődés, azt úgyis látni fogod, akkor már lakhatnak együtt :)
2011. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

87%-os jól írta, tényleg a kis hullámos lesz a főnök:) Két hullámos mellé költözött hozzánk egy fiatal kis nimfa. Csoda szelíd lett a hullámosok mellett, de a picik közül a domináns hullámos az ő "főnöke" is. Nem kell félned az egy kalitkában tartástól, de arra ügyelj, hogy legyen elég nagy helyük, mert mindegyik igényli a saját intim terét, és oda-oda böknek egymásnak, ha épp "olyanjuk" van. Persze nem durván, de szeretnek különvonulni.


Szelidítés: nekem a fürtös köles jött be. A nimfa egyszerűen bepörög tőle, mintha minimum három napja éheztetném..:D Bármit megtenne érte. Én nem adtam neki fürtöst nassolnivalónak, és csak szelidítésre használtam, így egy-másfél hónap alatt a kezemben aludt.

2011. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!