Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájom nem szelídü...

Hullámos papagájom nem szelídül meg soha?

Figyelt kérdés
már 3 éve van nálam egy lány hullámos papagájom. Tenyésztőtől vettem, de nem volt elég nagy mozgásterük és nem is voltak kézhez szoktatva, elég vadak voltak. Az első napon amikor hozzám került, fel- alá mászkált a kalitkában, és egész éjjel mászkált, elég hangos volt. Aztán kapott egy hintát, és azóta csak azon alszik éjjelente. Fél mindenféle mozdulattól, pedig nem bántottam soha, és egyáltalán nem vágyik a társaságunkra, még most is nagyon félős, ha benyúlok hozzá, akkor is taszít és meg akar csípni! Egyszer -kétszer kiengettem hogy repüljön, de nem szeret kint lenni, repülni is alig tud, met az előző helyén kevés mozgási lehetőség volt. Tehetnék még valamit vele? Hogy szelid legyen? Esetleg vegyek neki egy párt. Akkor szelidebb lenne? Vagy a lány papagájok ilyen félősek? Nekem volt már egy fiú, de az nagyon szelid volt!
2011. okt. 20. 21:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Engedd ki mindennap és kint próbálj először csak mellé ülni és beszélni hozzá majd 1-2 hét után megetetni,stb. Kint sokkal könnyebb velük foglalkozni.

Nem minden tojó félős. Az én tojó hullámosomtól még a nagyobb papagájaim is félnek.

2011. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!