Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájom nem szelídü...

Hullámos papagájom nem szelídül meg soha?

Figyelt kérdés
már 3 éve van nálam egy lány hullámos papagájom. Tenyésztőtől vettem, de nem volt elég nagy mozgásterük és nem is voltak kézhez szoktatva, elég vadak voltak. Az első napon amikor hozzám került, fel- alá mászkált a kalitkában, és egész éjjel mászkált, elég hangos volt. Aztán kapott egy hintát, és azóta csak azon alszik éjjelente. Fél mindenféle mozdulattól, pedig nem bántottam soha, és egyáltalán nem vágyik a társaságunkra, még most is nagyon félős, ha benyúlok hozzá, akkor is taszít és meg akar csípni! Egyszer -kétszer kiengettem hogy repüljön, de nem szeret kint lenni, repülni is alig tud, met az előző helyén kevés mozgási lehetőség volt. Tehetnék még valamit vele? Hogy szelid legyen? Esetleg vegyek neki egy párt. Akkor szelidebb lenne? Vagy a lány papagájok ilyen félősek? Nekem volt már egy fiú, de az nagyon szelid volt!
2011. okt. 21. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A miénk is elhanyagolt volt, neki egyszerűen kinyitottuk a kalitkát, kiköltözött nappalra a tetejére, néha röpködött, meg reptettük, így egy kicsit jobb lett a közérzete, szoktattuk a közelségünkhöz is, forgalmas helyre raktuk, néha csak megálltunk nézni, aztán megérintettük a kalitkát, aztán beraktuk a kezünket, és lassan-óvatosan már meg is érinthettük. Türelem kell hozzá, és mozgásteret adni neki. A miénk speciel a kalitkájáról is alig mert elmenni, csak 1-2 kör erejéig a szobában, sosem lógott meg. Úgy egy év alatt teljesen kezelhető lett - nem az a barátkozós fajta, de hagyta magát megfogni. Aztán elpusztult szegény, ki tudja, mi lett volna belőle :(

Párt szerintem hiába veszel neki, még kevesebbet foglalkozna az emberekkel, csak a másik papagáj érdekelné, biztos nem lenne szelídebb tőle.

2011. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
pfhuhu nekem ilyen problémám nincs ki be mászkálnak a kalitkából a szobába le szállnak az ágyra stb. egésznap kint vannak tele sz@rják a szobát aztán vissza mennek és alusznak
2011. okt. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a régi papagájom nekem is kint volt egész nap, és csak estére zártam be. Kézre szállt, soha nem csipkedett, nagyon szelid volt.

Ő nem szeret kint lenni, és nem is akar kijönni. 2x kiengedtem és visszarepült a kalitkába.. ugy a maga módján, mert folyton leesett a földre és a körme beleakadt a kalitkába.

Ha kicsit ki is repül láthatóan nagyon fél, és a csőrével tátog, az olvastam hogy ez a túlzott stressz miatt van. Tétlen vagyok... :(

2011. okt. 22. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!