Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj melyik lábára kell...

Papagáj melyik lábára kell tenni a gyűrűt?

Figyelt kérdés
A papagáj melyik lábára kell tenni a gyűrűt ha szemből nézzük a madarat? Vagy lényegtelen?
2011. okt. 25. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A papagájt nem szokták meg gyűrűzni. Különben is ilyet csak egy szakavatott személy tehet!
2011. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Nincs meghatározva. A legtöbben a madár jobb lábára teszik, de csak mert az esik kézre.

Ugye ha jobb kezes vagy, akkor kényelmesebb bal kézben tartva a madarat ügyködni, ilyenkor a jobb lába van felül, arra fogod ráhúzni, nem az alsóra.


Amúgy milyen papagájokkal foglalkozol?

2011. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló fail...

Második válaszolónak köszönöm. Hát rozella, hullámos, nimfa, kecske, kis sándor, törpe. Csak eddig nem gyűrűztem őket az az igazság. Aztán idén elkezdtem és bal lábra raktam (bal kezes vagyok). Aztán egy madarász azt mondta, hogy a jobb lábra kell rakni amikor látta a madaraimat. Így gondoltam megkérdezem inkább.

2011. okt. 27. 18:32
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

az 1. nagy hülyeséget irt na nem tudja hogy mit beszél inkább meg se szólaljon.

a kérdésre válaszolva pedig mi és még itt a környékünkön lévö tenyésztők a tojónak a bal lábára egy páros számmal ellátot gyűrűt szoktak rakni a hímeknek pedig a jobb lábra egy páratlan számmal ellátot gyűrűt szoktak rakni.

2011. nov. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Helio válasza:

Teljesen minden melyik lábára teszed. De ha vinnéd kiállításokra, ide-oda, akkor zárt gyűrűt tegyél rájuk, de ezt csak a fészekben lévő, még kicsi fiókák lábára lehet feltenni.

A gyűrű színe minden évben más, ha jól emlékszem, az ideiek kékek...

2012. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ilyesmiket tudok, csak elbizonytalanítottak ebben a melyik lábra dologban. Egyébként az idei szín a piros.
2012. jan. 21. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!