Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarakat, papagájokat...

Milyen madarakat, papagájokat tarthatok kinti röptében?

Figyelt kérdés

sziasztok!

szeretnék tavasszal csinálni egy kerti röpdét,kb 30m3-est legalább.

télen és nyáron is abba lennének a papagájok,tehát olyan fajok kellenének,amelyek hidegben nem adják meg magukat

én alábbi fajokra gondoltam:

törpe papagájok(3 pár)

nimfapapagáj(foltnélküli és foltos)(4 pár)

rozella papagáj(2 pár)

hullámos papagáj(4 pár)

ezek bírják a hideget és megélnek békességben együtt,esetleg még szóba jöhet a kecske,énekes papagáj,vagy más hasonló madár,csak az a lényeg,hogy bírja a hideget és ne legyen verekedős.

légyszives mondjatok még madarakat,köszönöm.


2011. nov. 1. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezek a fajok is csak akkor bírják a kinti röpdét, ha biztosítasz nekik zárt részt is. Nem hidegtűrő egyik sem.
2011. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nimfa -20 c ban is kibírja úgy hallottam.

elkülönített rész,lehet faház is?

2011. nov. 1. 21:29
 3/12 anonim ***** válasza:

Jézusom, hol hallottad? Nem véletlenül nem őshonos ezen az éghajlaton.. Kibírja a kisebb minuszokat, igen. DE! Nem állandóan, és nem -20 fokot..

Fűtetlen faház kisebb telelőodúkkal, amiket a saját testhőjükkel bőven fagypont felett tudnak tartani éjszaka is. Ez mindegyik papagájfajak kell.

2011. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

értem,köszönöm

elég egy kis 1,5x2m-es faház is nem? de hát ugye páronként különodúval,ami vagy 20 odú,azt fellehet szerelni körbe a faház belsején nem?

és a többi faj is rozella,hullámos,törpe papagájok,énekes,kecske is kibírják így fűtetlen faházban?

2011. nov. 1. 21:45
 5/12 anonim ***** válasza:
A törpepapagájok nem élnek meg békességben más fajokkal. Nagyon agresszív faj. Néha még a saját fajtársukat is bántják.
2011. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A hullámoson kívül a többit nem ismerem annyira, de a hullámos nagyon érzékeny tud lenni szélre, időjárásváltozásra... Ha egy többgenerációs kereskedős papagájról beszélünk, legalábbis mindenképp (nem minden kereskedő vesz kinti voilerben tartott és tenyésztett papagájokat, gyakran olcsóbb, ha szobamadár kicsinyeivel a nem tenyésztő gazdi nem tud mit kezdeni, és elviszi a kereskedőnek, amivel semmi probléma, viszont nem sok bacival és változó körülménnyel találkoztak az ősök..).


Ennyi felsorolt madárnak viszont kegyetlenül kicsi ez a faház-rész.. ennyi párral egy, maximum két fajta férne ide el..

2011. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
jó értem,hát nimfa az marad,de am kiszámoltam 2x2-es házat néztem abba sok odú elfér 2 sorban 3 oldalon 3x16 oda az 54 odú az 54 tenyészpár elfér egy ilyen kis 2x2-es fűtetlen faházban hát nimfát szeretnék tenyészteni egy másik békés fajjal pl énekes papagáj,kecske,rozella esetleg hullámos(akkor törpét kizárom,köszönöm,nem tudtam,hogy agresszív)
2011. nov. 1. 21:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, de számold bele azt is, ahogy ez nem nyitott oldalú, hanem kijáróablakos (különben nem ház), ha jól számolom, ezzel az 54 tenyészpáros számítással gyakorlatilag csak odúk lennének bent, hely nem sok. plusz ugye erre jönnek a leendő fiókák.. Nekik is hagyj helyet:) A nimfa pedig nagyobb mérete miatt több helyet igényel egy kistestű papagájnál.
2011. nov. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Kérdezö te valahol nagyon félre lettél informálva... Egyik papagáj se bírja sokáig a hideget.. megfáznak és meghalnak ha kinthagyod öket. Valami meleg részt csinálj nekik ahova betudnak menni... mert egyébként csak ártani fogsz nekik..
2011. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a rozella és a törpe nem fér meg semmivel, ezeket csak külön-külön lehet tartani.


A hullámos és nimfa úgy el fog szaporodni, hogy kegyetlen nagy beltenyészet lesz a végén, azt sem tudod kitől származik melyik. Érdemesebb ritka színmutációkat tenyésztened nimfából. (valamivel drágább)


hidegtűrő még a kína és a sziklapapagáj. szikla nem fér meg semmivel, de lehet fajtársaival kolóniában tartani. kereslet rá viszont nincs, rohadt hangos, de gyönyörű

2011. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!