Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért van az hogy az én...

Floraa1995 kérdése:

Miért van az hogy az én nimfapapagájom nem akar semmi zöldséget és gyümölcsöt enni?

Figyelt kérdés
Pedig már régóta probálkozom a rápával is meg az almával is de fél tőle..
2011. nov. 5. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szelíd? Az ujjaid közül kiveszi a magokat?
2011. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen szelíd is meg eszik is a kezemből :)
2011. nov. 5. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor csináld azt amit én.

Naponta többször menj oda hozzá és az ujjaid közül adj neki pár szem fürtös kölest vagy mást ha más a kedvence. Ezt csináld kb.1 héten keresztül így megszokja hogy mindig finomat kap ezért nem fogja azt nézegetni hogy mi az csak elveszi. Ha már megszokta az ujjaid közé ne a kedvencét tedd hanem mondjuk egy mag méretű sárgarépát. Ha elvette és megette adj neki a kedvencéből is egy falatot. Majd megint egy falat répa és egy falat a kedvencéből és így tovább. Ugyanezt csináld meg minden gyümölccsel, zöldséggel amit adni akarsz neki de ne várd hogy sokat egyen bármiből is mert a nimfák nem nagy zöldség és gyümölcsevők. A legfontosabb hogy a főtt tojást megegye(hetente-kéthetente adj neki) mert a fehérjehiány súlyos probléma lehet.

Én ezzel a módszerrel annyit értem el hogy mindent elvesznek a kezemből és megkóstolnak(ha nem ízlik nekik max. pár falatot esznek) és az egyik nimfám aki sose szerette a sárgarépát igaz hogy 1 évbe telt de már imádja.

2011. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A kalitkája aljára raktad a zöldségeket? mert akkor azért. A mi nimfánk sem vold hajlandó egészen addig zöldséget enni, amíg be nem szorítottuk őket a kalitkája rácsai közé. Onnantól viszont ette a zöldséget, még akkor is, mikor nem volt szelíd :)
2011. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!