Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szarkafiókát talaltam, mennyi...

Szarkafiókát talaltam, mennyi eséllyel marad életben fogságban?

Figyelt kérdés
Kocsik közt rohangált, felette a fészek, biztos kiesett mert még nem tud repülni, de mar annyira nem pici. Életben marad vajon nálam? Ugy gondoltam, jobbak az esélyei nálam, mint az utcán... Mivel etessem? Màr ha egyáltalán elfogadja az ételt:(
2009. máj. 7. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már olyan nagy akkor életben marad ne aggódj, sokan olyan kiskoruktól nevelnek szarkát hogy még tolluk sincs, az is életben marad. Adj neki kicsi gilisztát, kukacot, horgászboltba vehetsz "csontit". Ha éhes lesz úgyis elfogadja tőled, vagy egyszerűen rakd le elé és állj messzebb. Meg fogja enni.

Ha jobban érdekel a dolog itt mindent megtalálsz: [link]

2009. máj. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam olyat, hogy vlk rigót hegyes végű harapófogóval etetett, lisztkukaccal. Felnevelte:-D

Sok sikert!! Szorítok.

2009. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már több sérült madarat felneveltem, hobbimból adódóan, a mód amit a többiek fent leírtak tökéletesen működni fog, felnőnek szépen. Annyit esetleg, hogy ha nagyobb gilisztát találsz, akkor a benne lévő földet (hiszen azt eszi) húzd ki belőle. Repülni megtanulnak majd maguktól is, egy kis csalogatással lehet őket noszogatni. Az elbocsájtás szomorú pillanatában, pedig oylat kell majd tenni, amihez senkinek nem fűlik a foga, de bizony, nem árt megseprűzni, tapsolni, hujjogni, így az utolsó emlékképe nem lesz túl rózsás az emberekről és így nem fog belesétálni esetlegesen kevésbé jóindulatú emberek kezébe! Sok sikert hozzá!

Jaaaaaa majd elfelejtem, ha szarkákról van szó, kocsikulcsot ékszert csillogó tárgyakat TÉNYLEG el kell rakni! :)

2009. máj. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy madármenhelyre nem tudod elvinni? Nálunk van ilyen, én minden galambot, rigót, verebet oda szoktam vinni. Már csak azért is, mert képtelen vagyok megfogni a kukacot.:D
2009. máj. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kukacokkal nincs bajom, nem rossz ötlet ez a menhely... nagyobb gondot okoz, hogy mégis miben tartsam, mert ugye nem vagyok berendezkedve szarnyas jószágok fogadására és raadasul van egy 8hetes macsekom is, aki màr most elég érdeklődő:) Pár het mulva el tudnám engedni, csak addig hová tegyem biztonságba?
2009. máj. 7. 23:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy jóóóóó nagy kartondoboz, amit be lehet csukni megteszi, aljára újságpapír, amit lehet cserélgetni, tetejére pár lyuk, hogy szellőzzön azért. Az állatkertekben vadasparkokban viszont biztosan át is veszik. Az már más kérdés hogy ott mi történik...
2009. máj. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
A "menhelyes" vagyok: hol laksz egyébként?
2009. máj. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Állatkertbe nem adnám, még a végén a boa örülne neki... :( Budapesten Zuglóban lakom.
2009. máj. 8. 00:41
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Van esély rá hogy életben maradjon.én egyszer egy picike kis galambot találtam amelyik kiesett a fészekből a fáról.Sajnos magason volt a fészek és nem tudtam visszatenni.Nekem volt itthon egy lány kacagó gerlém betettem hozzá,és szerencsére nem bántotta,saját kicsinyének tekintette.Amugyis egyedül volt.Először megijedt tőle,de később már etette és gondozta.Így életben maradt a kis galamb és szépen felnőtt.Vadgalamb volt hasonló a kacagó gerlékhez.De amikor felnőtt lett elengedtem.
2009. máj. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem maradt meg:( Pedig már szépen evett és egész jól repült, de egyszercsak lefordult a kalitkában a rúdról és meghalt:(((( Nem tudom, mi lehetett a baj, de ezt már sosem fogom megtudni..
2009. jún. 2. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!