Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csipdeste véresre az...

Miért csipdeste véresre az egyik hullámos papagájom a másiknak a lábát, miért bántotta őt ennyire?

Figyelt kérdés
Már elég régóta együtt vannak. 3-an vannak valójában, 3 lány papagáj. Többnyire jól elvannak, párszor előfordult viszont hogy Csipi megtámadta Csőrit és üldözte és bántani akarta. Mai nap többször el is kapta és úgy megcsipdeste, hogy szegény Csőrinek a lábából ömlött a vér, én választottam őket ketté nagy nehezen és Csipit külön tettem tőlük egy másik kalitkába. Nem értem, miért tette ezt vele, remélem nem lesz baja. Most már megalvadt a lábán a vér úgy látom, elállt a vérzés. De nem tudom hogy mikor merjem újra összetenni őket, és visszategyem-e egyáltalán majd újra közéjük...
2011. nov. 25. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont ezért szokták azt írni/mondani hogy csak tojókat ne tartson senki együtt mert előbb-utóbb bántani fogják egymást.

Szerintem tedd külön mindegyiket és ha nem tudsz velük foglalkozni vegyél melléjük hímeket mert most bántotta az egyik a másikat de lehet hogy legközelebb a másik fogja bántani a harmadikat.

2011. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hímet akartam venni, és azt mondták, hím, de tévedtek, utólag kiderült hogy nőstény. a 3. meg egy elveszett papagáj volt, valahonnan megszökött és befogadtuk.
2011. nov. 25. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én hullámosomra is azt mondta az eladó hogy hím pedig tojó. Azért tévesztik össze őket gyakran mert a kereskedők általában csak azt tudják hogy a tojó viaszhártyája barna a hímé kék. Pedig a tojóknak is lehet kék fehér karikákkal az orrlyukaik körül.

Tedd külön őket és vegyél melléjük tenyésztőtől tuti hímeket.

2011. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem vehetek több papagájt, mert sok hörcsögöm van, terhesen vettem meg a kereskedésben és meglepetésszerűen lefialt a höri, így most rengetegen vannak, mindegyik külön ketrecben. Férjem még jobban besokallna ha még papagájokat is vennék a 3 lány mellé. Muszáj egyezniük. Egy darabig külön lesz Csipike aztán majd visszakerül Csőriékhez, nem tudok mást tenni. Még így is szerencse, hogy volt még1 tartalék kalitkám. Most először fordult elő ilyen komoly eset, az évek során nem volt még ilyen, így nem biztos, hogy ebből rendszer lesz, mert eddig semmi problémájuk nem volt egymással, azaz többnyire nem fordult ilyen tragikusra a helyzet, mint most.
2011. nov. 25. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!