Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagáj tényleg...

A hullámos papagáj tényleg (nagyon) porol?

Figyelt kérdés
azt hallottam hogy a hullámos papagáj sokat "porol" , repülés közben hullajtja a tollát,és nehéz takarítani a kalitkát és körülötte is.ez igaz???
2011. nov. 27. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a hullámos...Nekem törpék vannak, de azok is szétszórják a magot, tollaznak, porolnak. Elég sokat kell takarítani körülöttük.
2011. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen, nagyon sok koszt csinálnak maguk körül... maghéjak, tollak, por, ha kiengeded őket, kaki... imádom őket, de amennyit takarítani kell utánuk, azt nagyon nem szeretem
2011. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Swenki ***** válasza:
Ha korszerű kalitkát veszel aminek az alján kihúzható tálca van, akkor a takarítás naponta alig 5 perc. Tálcát kihúzod, tartalmát a kukába öntöd, leöblíted, és vissza rakod. Szerintem ez nem nagy munka a madárral. Repülésközben nem igen hullatja a tollát, és a tollpor se jellemző rá.
2011. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A papagájtartás sok takarítással jár tehát csak az tartson papagájt aki szeret takarítani.

A hullámosoknak nincs sok tollporjuk de ugyanúgy kiszórják a maghéjakat,homokot a kalitka aljából mint bármelyik másik faj. Repülés közben csak akkor hullhat ki a tolluk ha vedlenek. Ha a kalitka aljába madárhomokot teszel akkor elég hetente egyszer kicserélni. És az ürüléküket is könnyű felszedni.

2011. nov. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!