Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A cinegéket mivel etethetem?

A cinegéket mivel etethetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy panel lakóparkban élek, és van egy kis park itt a sok ház között. Sokszor látni cinegéket a fákon ugrálni. Néhány hete mikor bejött a kicsit hűvösebb idő, az egyik itt ugrált a párkányon, és mivel nagyon szeretem az állatokat (kivéve a pókokat), gondoltam h kiteszek nekik vmi élelmet. Azóta 2 naponta idejárnak, kb 4-5 madár lehet. Szotyit raktam ki nekik, persze nem a pörkölt-sózott fajtát, hanem a sima natúrt. Az jó nekik, vagy mit lehet nekik még adni? Sajnos madár etetésben nincs tapasztalatom:) De azért jövőre nem fognak idefészkelni az ablakba ugye?:D

Előre is köszi a válaszokat:)


2011. dec. 1. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Fressnapf-ban, állatkereskedésekben lehet kapni ilyen cinkegolyót:


[link]

2011. dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, igen a napraforgómag is jó.
2011. dec. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szervusz!


A sózatlan napraforgómag tökéletes. Adhatsz még más olajos magot, diót, mogyorót, kendermagot, tökmagot. Zsírt, faggyút még ne, mert nincs elég hideg, pár nap alatt megromlana.


Ha nem akarod, hogy elázzon a mag, akkor egy gyümölcsleves vagy tejes, tégla alakú papírdobozba vágj ajtót, fúrd át a tetejét és akaszd fel egy szögre az ablakpárkányon. Abba teheted a szotyit. Ebben szárazon marad, nem romlik meg. Elég ratyin néz ki, de hidd el, a cinkék nem ragaszkodnak a rusztikus nyírfakéreg etetőhöz, őket csak a tartalom érdekli! :)

Nálunk volt, hogy a szép, "csinált" etetőre rá se néztek, a Sió almalevesdobozból csinált etetőről meg egymást lökdösték el a madarak. A cinkék úgy sem úgy csinálják, hogy beülnek az etető közepébe és degeszre eszik magukat, hanem mindig kicsippentenek egy szem magot, elrepülnek vele, feltörik, aztán mennek a következőért.


Nem fognak odafészkelni. :) A cinkék odúban fészkelnek, az ablakpárkány nem pálya náluk. De tavasszal tehetsz ki odút is egy közeli fára, hátha érdekelné őket.


A Magyar Madártani Egyesület honlapján nézz körül, ha van még kérdésed, ott nagyon jó cikkek vannak ilyen témákról!


Jó madarászást! :)

2011. dec. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2011. dec. 7. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!