Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Gyöngytyúk nemét hogy lehet...

Gyöngytyúk nemét hogy lehet megállapítani?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
tyúk? az lány szokott lenni.
2011. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező a külső nemi jellegeket értette :D Utána nézek (parasztlétemre nem tudom :D)
2011. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kilenchetes koruktól a kiáltásuk segítségével különböztethetőek meg: a tojók kiáltása egy- és kéthangú, a kakasoké mindig csak egy hangból áll. Később az is segít a megkülönböztetésben, hogy a kakasok sisakja és áll lebenye nagyobbá lesz, mint a tyúkoké. Egyes fajtáknál a kakas két áll lebeny közti rész türkizkék.
2011. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! A kakas fején a sisak nagyobb.. Esetleg ha megtudod fogni szintén a kakason ki lehet tapintani a nemi dudort a naposállatnál(kicsi fényes felületű dudor)..
2011. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi, igyekszem akkor figyelni őket, mert úgy tűnik nem olyan egyszerű.

Elsőnek üzenem hogy a gyöngytyúk az magának a fajnak a neve.

2011. dec. 3. 18:46
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, én egyiknek se látom hogy nagyobb lenne a sisakja, kiáltás alapján meg úgy különülnek el, hogy az egyik szinte tök kussban van, a másik meg kiabál állandóan, de nem egyesével vagy kettesével, hanem folyamatosan. Illetve van hogy riadóznak, de akkor meg ugyanúgy rikácsol az összes.

Valami más ötlet esetleg?

2011. dec. 4. 21:18
 7/10 anonim válasza:
A kakasnak kék toroklebenye van!
2011. dec. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem majd legközelebb őket.
2011. dec. 12. 20:09
 9/10 anonim ***** válasza:
A TOJÓ IS TUD EGYTAGÚ HANGOT ADNI ÉS KÉTTAGÚT IS, A HÍM VISZONT CSAK EGYTAGÚT!
2012. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Csaba03 válasza:

Szia!

A gyöngytyúkoknál nem a hang alapján különböztetik meg.

Ha egy kicsit figyeled őket akkor észreveheted,hogy a kakasok elkezdenek ágaskodni.

2014. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!