Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj? Melyiket? Te milyet...

Papagáj? Melyiket? Te milyet tartasz? Melyiknek mi az igény? Egyáltalán jó madarat tartani? És Magyarországon van madárpelenka?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem nimfám volt, nagyon szerettem. Nem volt vele különösebb probléma, és beszélni is meg lehet tanítani.

De mi az a madárpelenka??

2011. dec. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Én hullámos papikkal kezdtem a sort. Édesek voltak.

Aztán jött egy nímfa. Annyit visított, hogy azt hittem

a diliházba jutok pedig foglalkoztam vele eleget, mert nem dísznek vettem, röptettem is elég sűrűn de baromi hangos volt nem lehetett elviselni. Mindent megkapott, beteg sem volt nem is tudom mivel volt problémája, az állatorvos mondta, hogy a nímfa igencsak "beszédes" de az extrém rikácsolás igen ritka, hát nekem sikerült kifogni. Egyébként a nímfák állati nagy bohócok.

Volt egy társa egy rozella. Gyönyörű madár, csendes nyugis de ha egyszer elrikkantja magát hát szakad az ember dobhártyája. Egyébként bírták egymást jól elvoltak.

Mindent összevetve aranyosak és mulatságos társaság a papagáj de társas lények. Vagy párban legyenek vagy sokat kell foglalkozni velük. Viszonylag nem kerül sokba az ellátásuk, viszont óriási koszt csinálnak. Napi takarítás a kalitka körül és én hetente mostam a kalitkát és a felszereléseket mert vonzzák a kukacokat és a bogarakat, molyokat. Kellő higiéniás törődéssel ez elkerülhető.

2011. dec. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Hullámosal kezdtem még élnek utána nimfa élnek pinty élnek kis sanyi él és ujra hullámos papik élnek arik szeretem őket mindegyikkel foglalkom kicsit sokan vannak egy párba ezért most az új hullikkal vagyok többet de a többire is szánok időt + még ott van a tanulás is

jah és ilyen a papagáj pelenka [link] én ezel kapcsolatban tettem fel egy kérdést és mindenki ellenezte már bocsi olyan mintha te egésznal egy sz@ros pelánkában lennél :S

2011. dec. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
én hullámosat tartok szerintem az a legaranyosabb
2011. dec. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

ma 08:26: én láttam ezzel kapcsolatban egy műsort ahol bemutatták és azt mondták h az ürülék a pelenka hátuljába megy ahol nem érintkezik a madár tollával és ezért nem zavarja őket. Azt is mutatták h tényleg nem zavarja őket mert feladták rájuk és nem volt hadakozás tehát nem zavartatta magát.

2011. dec. 3. 10:49
 6/18 A kérdező kommentje:
És melyik mennyi ideig él?
2011. dec. 3. 12:16
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A madárpelenka baromság,felesleges és ne hidd hogy csak úgy rárakhatod a papagájra. Mert 1. ha erőszakkal rárakod csak azt éred el vele hogy soha nem fog megbízni benned és a sokktól amit a hirtelen rárakástól kap meg is hallhat(tehát fokozatosan hozzá kell szoktatnod) mert ők a természetben csak akkor éreznek magukon hirtelen fogást amikor elkapja őket egy ragadozómadár 2. mivel kezdő vagy hullámost,nimfát,törpét vagy egyéb kistestű madarat vegyél és ők ha egészségesek szilárdat ürítenek tehát egy zsebkendővel fel lehet szedni. A nagyobb papagájokat meg dicsérettel(csak szóbelivel ilyenkor jutalomfalatot adni tilos) meg lehet tanítani arra hogy 1-2 kijelölt helyre ürítsenek.

Egyébként meg a madártartás rengeteg takarítással jár tehát ha egy ilyen alap kosz zavar inkább ne vegyél papagájt.


1 hullámosnak minimum 30x40x50cm-es kettőnek minimum 40x50x75cm-es kalitka kell/elég ha mindennap több órára ki tudod engedni. A normál hullámos 15-20 évig a standard 10-15 évig él.

1 nimfának minimum 40x50x75cm-es kettőnek kb. egy méteres kalitka kell/elég ha mindennap ki tudod engedni. A nimfák 20-30 évig élnek.


Minden fajnak kell:-madárhomok a kalitka aljába vagy egy külön etetőbe(a kalitka alját hetente takarítsd ki az egész kalitkát pedig havonta legalább egyszer ülőrudakkal, játékokkal, ráccsal együtt mosd le)

-játék de még véletlenül se tükör,csengő,műpapagáj hanem fajátékok,ételkereső játékok

-rácsra akasztható etető,itató(mindkettőt naponta ki kell mosni egy szivaccsal)

-ülőrúd de nem bolti vackok hanem olyan fűzfaágak, nem permetezett gyümölcsfaágak, akácfaágak amiket félig vagy még addig se tudnak átfogni a lábaikkal

-csőrkoptató/szépia

-hetente-kéthetente főtt tojás, hetente háromszor-négyszer sárgarépa és hetente párszor egyéb gyümölcs,zöldség:Soha nem szabad nekik adni narancsot, káposztát, karalábét, karfiolt, spenótot, sóskát, kelbimbót, paprikát, avokádót, citromot, fekete napraforgót, mogyorót.

Ehetnek almát(mag nélkül), ananászt, szilvát(mag nélkül), fügét, datolyát, házi salátaféléket(ritkán kapjanak)(bolti permetezés miatt mérgező), barackot(mag nélkül), banánt, kivit, paradicsomot, epret, diót(még véletlenül se legyen avas), sajtot(trappistát)(mértékkel), szedret, zellert(keveset), petrezselymet(keveset), mangót, málnát, cseresznyét(mag nélkül), meggyet(mag nélkül), szőlőt, dinnyét, főtt krumplit(nyersen mérgező), répaféléket, tököt(főve), kukoricát, uborkát, céklát, borsót(főve), babot(főve), lencsét(főve), főtt rizst, főtt tojás(30 percig főzve), szárított kenyeret(mértékkel), háztartási kekszet.

Minden gyümölcsöt,zöldséget alaposan megmosva és ha nem bio héj nélkül ehetnek.Tojást,krumplit,rizst,stb. csak vízben szabad főzni a madaraknak só,stb hozzáadása nélkül.


[link]

[link]

2011. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat. Ezek közül a fajok közül melyik ragaszkodik az emberhez a legjobban?
2011. dec. 3. 14:49
 9/18 A kérdező kommentje:

Szivárványlórit lehet otthon tartani? Azt meglehet csinálni h egy egész szobát rendezünk be nekik vagy úgy nem fognak megszelídülni? És írnátok lécci tenyésztőket?

Bocsi a sok kérdésért és nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 3. 14:58
 10/18 anonim ***** válasza:

Hullámos életkora:7-10 évig élnek, de 1-1 példány a 15 éves kort is megéri

Nimfa:20-25 év

Pinty:akár 15-20 évig is élnek

Sándor:18-cat írnak de szerintem több ezt nem tudom,persze a tartási körülmégyektől is függ.

Lórit kis korában kell magadhoz venni kézzel nevelni és akkor nagyon kezes lesz igen mi is rendeztünk be nekik egy fél szobát másik fél szobába a kis sanyim van mivel bántaná a többi madarat mivel sajnos nagyobb korábban került hozzám ezért nem szokta meg őket de egyszer remélem hogy együtt lehetnek de milyen féltékeny amikor a többiekkel vagyok többiek meg akkor féltékenyek amikor a sanyimmal vagyok tiszta olyanok mint az emberek le nem tagadhatnák xD

2011. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!