Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem lesz gond, ha bekerül egy...

Nem lesz gond, ha bekerül egy 3. hím közéjük? Hogyan tudnám összeszoktatni őket?

Figyelt kérdés
Van 2 hím hullámos papagájom. A papám lebetegedett, és megkért, hogy amíg fel nem épül, addig vigyem el az ő hím hullámosát és gondozzam. Ha betenném őt harmadiknak a ketrecbe, akkor szerintetek vita lenne? Inkább hagyjam őt a saját kalitkájában? Hogyan tudnék 3 hímet összeszoktatni? Köszönöm előre is!
2011. dec. 3. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A hímek jól kijönnek egymással. Tehát ha 100% hogy mindhárom hím akkor szerintem kis szoktatás után egyberakhatod őket. Tedd egymás mellé a kalitkákat 1-2 napig majd engedd ki őket együtt. Ha jól kijönnek akkor másnap a kiengedés után egy kicsit rendezd át a hullámosaid kalitkáját és tedd mindhármat bele.
2011. dec. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaj de jó! :) Igen, 100%, hogy hímek mindhárman. Akkor megpróbálom, amit írtál. Köszi a hasznos választ!
2011. dec. 3. 13:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Viszont lenne még egy problémám. Az idősebb madaramat elég rossz helyről hoztam. Látszik rajta, hogy rossz helyről került hozzám, mert nagyon tart az emberektől. 3 éve van már nálam, de még mindig eszméletlenül bizonytalan. Kézbe venni nem lehet, mert harap. Az első madaram sokkal fiatalabb, és szelídebb is volt. Viszont azt vettem észre, mivel látja a párján, hogy fél, ő is tartózkodik tőlem. Azt nem tudom elérni, hogy kirepüljenek a ketrecből. Ha napokig nyitva van, akkor sem jönnek ki. Mivel nyerjem el a bizalmukat? Kézből etetés kilőve. Már milliószor próbáltam. :(
2011. dec. 3. 13:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben azt csinálnám hogy kivenném az összes kajájukat és 4-6 óra után vagy este veszem ki a kajájukat és reggel odanyújtanék nekik kalitkán belül egy fürtös kölest. A szelídebb gondolom ha nem is egyből de elkezdene belőle enni és mivel a vadabb látná hogy a másik is eszik ő is elkezdene enni.


Ha az etetőjüket a nyitott kalitkaajtóba akasztod és az ajtóba kívülről is teszel egy ülőrudat akkor pár alkalom után szerintem kijönnének.

2011. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezekre nem is gondoltam, köszönöm. Megfogadom a tanácsod, és meglátjuk mi lesz. Köszi. :)
2011. dec. 3. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!