Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jól tettem hogy az agresszív...

Jól tettem hogy az agresszív hullámos papagájt tettem egy külön kalitkába?

Figyelt kérdés
Van 3 lány hullámos papagájom. Nem így akartam, így hozta a sors, hogy 3 lány hullámos papagájom lett. Csipi (az idősebb és legagresszívabb) szerelme Csiripke (ő senkit se bánt), jól elvannak Csipivel, mindig szeretgetik egymást. Csőrikét (ő sem bánt senkit, nagyon barátságos) nem igazán szeretik. Csipi egyenesen utálja őt és már többször nekiment és bántotta, most 2. alkalommal rákényszerültem arra újra, hogy rendet tegyek köztük és Csipit raktam egy külön kalitkába, tehát ő most egyedül van. Ezáltal ugye elválasztottam őt a szerelmétől Csiriptől is. Azért őt tettem külön, mert ő bántotta mindig Csőrit. Jól tettem, hogy nem Csőrikét vettem ki, vagy inkább őt kellett volna, hogy a szerelmesek együtt maradjanak?
2011. dec. 5. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire súlyosak ezek a "bántalmazások". Hullámosok között, ha többen vannak, előfordul hogy egymásnak mennek, ez teljesen normális. Az nem igazán tesz jót neki, ha egyedül van, tehát ha lehet, együtt tartsd őket. Persze más tészta, ha vérre megy a dolog.

Akkor pedig inkább a párocskát tartsd együtt.

2011. dec. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Első alkalommal amikor nekiment Csipi Csőrinek, véresre csipkedte a lábát, én szedtem őket szét...

Ekkor egy időre külön raktam Csipit egy másik kalitkába kb. 1 hétre. Utána visszatettem közéjük. Eltelt pár nap és megint hajkurászta Csőrit, majd elkapta újra, és bántalmazta, nem esett Csőrinek most baja, de szerintem azért mert gyors voltam és időben kettéválasztottam őket...kénytelen voltam Csipit újra kirakni tőlük. Úgy vagyok vele, hogy egy darabig így lesz megint, aztán majd néhány nap múlva újra visszateszem, jobb ötletem nincs. Végtelenségig nem akarom hogy egyedül legyen, de azért azt se akarom, hogy Csőrit kinyírja. :( Jó lenne, ha okulna a hibájából...de szerintem nincs annyi esze Csipikémnek.

2011. dec. 6. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Jobb lenne nekik, ha párban lennének (fiú-lány párosításra gondolok :) ).

Ha nem megoldható, akkor természetesen vedd külön a hadakozókat, de akkor inkább a "szerelmesek" legyenek együtt...

2011. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazándiból már Csiripke Csőrikének is udvarol, Csőrike meg nem érdemli meg, hogy magányos legyen Csipi agresszívitása miatt, Csipinek meg bűnhődnie kell. :) Én abban reménykedem, hogy egyszer rájön, hogy ha bántja Csőrit, akkor rosszul jár, mert elválasztom a szerelmétől.
2011. dec. 6. 18:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Az lenne a legjobb ha a szerelmeseket tennéd egybe.

Ha a két kalitka egymás mellett van Csőrike se fog unatkozni mert elnézegeti Csipiéket de persze Csőrikének az lenne a legjobb ha kapna egy hímet maga mellé.

2011. dec. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!