Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szelídítsem meg a hullámo...

Hogy szelídítsem meg a hullámos papagájomat? Segítség kellene :S

Figyelt kérdés
A hullámos papagájom (PETI)odajön a kezemhez mikor kaját rakok be neki és csipked vagy mikor hozzá nyúlok a ketrechez a akkoris csipked hogy szelídítsem meg hogy ne csipkedjen??
2011. dec. 8. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egyedül él? Ugye nincs tükre?
2011. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
de van tükre és van rajta csengő azzal szokott játszani vele de sajna egyedül él!
2011. dec. 8. 20:55
 3/17 A kérdező kommentje:
Írjatok még többet is én várok
2011. dec. 8. 20:56
 4/17 anonim ***** válasza:
A tükröt dobd ki. A csengő maradhat. Ha nem lesz tükör akkor el fog fogadni téged. Mióta van nálad?
2011. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
2-3 hónapja
2011. dec. 8. 20:59
 6/17 anonim ***** válasza:
Csak akkor fog veled haverkodni ha egyedül él és nem lesz tükör nála. Játék az lehet hagy játsszon. Pár nap múlva próbáld úgy kivenni a ketrecből, hogy az ujjadat a lába elé rakod, hogy lépjen rá. Ha rááll az ujjadra akkor onnan már tiszta sor.
2011. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszikeee már le is vettem a tükröt és veszek neki több játékot hogy szórakozzon :D
2011. dec. 8. 21:06
 8/17 anonim ***** válasza:

Helyes! :D

Sok sikert, és csak türelmesen.

2011. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
csak még egy kérdésem lenne hogy miiért kezdett el csipkedni? :S
2011. dec. 8. 21:09
 10/17 anonim ***** válasza:

A tükröt kidobni jó ötlet volt, ez az első fontos lépés :) A csengő a második. Ne kövezzetek meg ezért, tudom hogy baromi aranyos ahogy nyüstöli a madárka a csengőt. De - ugyan nem minden esetben - lehetnek ennek nem kívánt következményei is, pl. hogy épp ettől lesz a madár "idegesebb". Én erre akkor jöttem rá, amikor még kezdőként a nimfámnak csengőt adtam és egészen elképesztő vadsággal gyötörte, szabályosan visított, fújtatott rá. Világos volt, hogy ingerli. Tehát eltávolítottam (mármint a csengőt).


Figyeld meg, hogy miként játszik a csengővel, s ha szerinted ingerli őt és inkább támadja, semmint játékosan nyüstöli, akkor javaslom hogy vedd ki azt is.


Szelídítéshez semmi más, csak idő és nagy türelem kell. De nem is olyan kibírhatatlanul sok idő. A lényeg, hogy sose erőltesd, ne kényszerítsd a világon semmire. Egyrészt sokat beszélj hozzá lehetőleg megnyugtató hangon - tökmindegy mit hordasz össze, a lényeg a hangszínen van. Aztán jöhet a közeledés hozzá ujjal. Avagy ha ilyenkor csíp, próbáld meg azt, hogy a kedvenc eledelét (pl. egy darab fürtös kölest) teszed a tenyeredre és így közelítesz felé. Ha ilyenkor belédcsíp, vedd el előle és ne adj neki finomságot. A papagájok nagyon intelligens állatok, hamar le fog neki esni az összefüggés: ha csípés, akkor nincs kajci. Ha nem csíp, jöhet a falatozás.


Türelemmel biztosan menni fog, a hullámosok nagyon jól szelídíthetők, nagyon sok "vállon ülő" került már ki a kezeim közül :)

2011. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!