Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A szüleim nem engedik hogy...

A szüleim nem engedik hogy tarthassak egy hullámos papagájt mert büdös és hangos. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egyet, és egy ideig tudnám is fizetni a kaját, de a szüleim nem engedik.
2011. dec. 10. 12:08
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nekem ma lett meg. Eggyáltalán nem "büdös" nem hangos... kaját meg 150ft ért vettem neki +füzért. Győzd meg a Szüleidet.
2011. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, kérek még válaszokat
2011. dec. 10. 12:30
 3/13 anonim válasza:
Egyébként hol tartanád?
2011. dec. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
hangosnak tényleg hangos, koszol is nagyon, mert a magokat, maghéjat, tollat kiverik, és a kalitka környékén minden olyan tud lenni. Szóval sok mindent el lehet róluk mondani, de, hogy büdösek, azt nem. Sok hullámosom volt már, de büdös még sosem volt egy sem.
2011. dec. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi 7 évet foglalkoztam Hullámos papagáj tenyésztéssel. Legfőképpen én csináltam de egyenlőre abba hagytam a suli miatt. Nem büdösek. Én minden nap takarítottam a helyüket pár porszívózni kell mert sétverik a magokat. Télen amikor be kelett hozni őket nekünk 15 volt egy nagy ketrecben. Nem voltak hangosak nem csipogtak sokat. Egész este csöndben voltak tudták hogy 9-kor lámpaoltás van nekik. Csak az a baj hogy regel mikor fényt láttak már akor egyből mondták. De amúgy lényegében nem sokat zajong.
2011. dec. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A szobámban tartanám.(a bátyámmal egy szobában vagyok.)
2011. dec. 10. 16:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az szép és jó hogy akarsz egyet az meg még szebb és jobb ha a szüleid meg is engedik a tartását de tudsz eleget azaz mindent a tartásáról,etetéséről,viselkedéséről,stb????

Tudsz és fogsz is vele naponta minimum 4-6 órát foglalkozni 10-20 éven keresztül vagy legalábbis addig amíg nem veszel mellé egy társat? Lesz kedved hetente minimum egyszer a kalitka alját és havonta minimum egyszer az egész kalitkát ülőrudakkal,játékokkal,stb együtt kitakarítani,lemosni az életük végéig? És még sorolhatnám a kérdéseket.


[link]

[link]

2011. dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
NEM engedik meg, és amúgy ezeket mind szívesen megcsinálnám.
2011. dec. 10. 22:13
 9/13 anonim ***** válasza:

Mondd meg a szüleidnek hogy egyáltalán nem büdös és ha a ti szobátokban lesz őket biztos nem fogja zavarni a csipogása. Tehát ezek nem túl jó kifogások.


A tudsz-e róluk mindent kérdésem írásakor olyanokra gondoltam hogy mondjuk tudod-e hogy egy átlagos kereskedésből szinte nem vehetsz semmit?? Kereskedésből se madarat,se kalitkát,se felszerelést nem szabad venni. Mert a madarak általában zsúfoltan vannak ezért nem egészségesek,kiegyensúlyozottak. A kalitkák túl kicsik vagy nem megfelelő alakúak. A felszerelések közül pedig max. madárhomokot és etető,itató tálkát vehetsz mert csengőt,tükröt,műpapagájt madárnak adni tilos és ezeken kívül is csak műanyagjátékok vannak nem pedig fajátékok amikre szükségük van. A műanyag vagy kezelt fa ülőrudak,karomkoptatók,stb ártalmasak és feleslegesek mert az ülőrudaknak mindig vastagabb fűzfaágaknak,nem permetezett gyümölcsfaágaknak,akácfaágaknak kell lennie.

2011. dec. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ez hülyeség nem kell vele naponta 4-6 órát foglalkozni elég napi fél-1 órát foglalkozni vele és a hullámos papagáj 20 évig nem él max.10 és először nekem sem engedték utána megengedték és kb. az apám is annyit játszik vele mint én
2015. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!