Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek a madáretetőbe?...

Mit tegyek a madáretetőbe? Mit szeretnek a madarak, és kb milyen gyakran kell etetni a madarakat

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 14:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
Magvakat kell neki adni! Vagy raksz a madáretető szélére szalonnát azt nagyon szeretik! Attól függ amúgy hogy a kinti madarakra gondolsz vagy a bentire? Kintinél elég egy nap egyszer adni de ha látod hogy a madáretetőből kifogytak a magvak akkor nyugodtan adhatsz neki!A bentinél meg nem tudom! Remélem tudtam segíteni!
2011. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én madaraknak való makuka. Meg lehet kapni ilyen faggyús gömböt madaraknak 100Ft azt is nagyon szsretik meg szalonna bőr.
2011. dec. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Apró szemű szotyi.

Ha sokan vannak akkor és fogy elég gyorsan a mag érdemes étolajos üvegből automata önetetőt csinálni.

Nálam 5 literes volt kitéve úgy két éve. Volt amikor csak 2 napig volt elegendő a benne lévő mag. Azóta sajnos csökkent jelentősen a madár állomány.


Ami fontos: ha már elkezdted etetni a madarakat akkor tavaszig etesd. Különben elpusztulnak. Hozzászoknak a te általad kitett magvakhoz és nem mennek rovarokat, más magvakat keresni.

2011. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm ,sokat segítettetek.
2011. dec. 11. 14:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Cinkéknek, pintyeknek olajos magvakat (szotyi, kendermag, tökmag, NEM SÓZOTT, NEM AVAS!!), esetleg faggyúgolyót (ha elég hideg van és nem romlik meg fél nap alatt).

Verebeknek, galamboknak kölest (amit pl. a papagájok esznek).

Rigóknak, vörösbegyeknek almát, sárgarépát.

2011. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én konkrétan cinegéknek szoktam kirakni fekete magot,és sertés zsírt pici tálkába.Imádják naponta többször is rakok ki az ablakom párkányára.Rengetegen jönnek.Imádom őket.
2011. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi a piacon szoktunk venni ilyen fekete színű, apró szemű napraforgómagot, ami direkt az állatok számára eladó és ezért jóval olcsóbb, mint a másik fajta. Na, azt imádják, pár nap alatt kifosztják az etetőt :).
2011. dec. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%

csakis kizárolag brassói apropecsenyét adjál nekik

a magoktol felpuffadnak és beledöglenek =/

2011. dec. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vigyázz: ha elkezded etetni őket, akkor folyamatosan etetni kell, mert rászoknak, egyben elszoknak a természetes életmódjuktól!
2011. dec. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz annyit fűznék hozzá:

Igen, így van, folyamatosan. KORA TAVASZIG. Amint elkezdenek fiókát nevelni, a magas zsír-és fehérjetartalmú, könnyen megszerezhető etetői magokat is behordhatják a pár napos fiókáknak, akiknek viszont a szervezete képtelen ezt megemészteni és egész fészekaljak pusztulhatnak el!

Tehát: jó, ha etetsz, de amint tavaszodik és megindul a költés (onnan veszed észre, hogy elkezdenek fergetegesen énekelni a madarak a parkokban) le kell állni, etetőket beszedni. Hadd fogjanak kukacokat.

2011. dec. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!