Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meg lehet fürdetni egy hullámo...

Dorika0210 kérdése:

Meg lehet fürdetni egy hullámos papagájt?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy meglehet-e fürdetni a papagájokat vagy nem.
2011. dec. 11. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Erőszakkal semmiképp.Tegyél be neki fürdő tálat és majd magától fürdik.
2011. dec. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hanem kell.

Vegyél a kalitka ajtajára akasztható fürdetőt vagy egy nagyobb műanyagtálban adj neki langyos vizet amikor kint van és ha van kedve megfürdik.

2011. dec. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Előttem jól írták, de hozzátenném, nem minden papagáj szeret fürdeni. Volt egy szürke hullámos papagájom, az istennek nem volt hajlandó rendesen megfürdeni, egyetlenegyszer sem. Belement a vízbe, körbetopogott, ivott, aztán kirepült a rúdra és boldogan tollászkodott, pedig csak a lába lett vizes.

Langyos vizet tegyél be neki, a hidegbe nem szívesen mennek bele. És ügyelj rá, hogy miután fürdött, ne érje huzat, mert nagyon könnyen megfázhat.

2011. dec. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bezzeg az én pintyeim kanárim,olyan pancsolást rendeznek(ma is vagy 4x)úszik a konyha.És főleg hétvégén,nem tudom miért.
2011. dec. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. dec. 11. 20:59
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Igen, Head & Shoulders - Nincs többé korpa, csak gyönyörű haj:D
2011. dec. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mind szeret fürödni, de vannak, amelyek kifejezetten imádnak. Én vízcsap alatt vagy a zuhanyzóban szoktam fürdetni, lévén hogy ezt szereti a legjobban. Persze csak ha kellően meleg a víz, különben otthagy mint eb a szaharát... :)

Ha a tiéd nem szeretné a fürdést, még olyan formában sem, hogy elé teszel egy vízzel teli fürdetőtálkát, akkor a nyári meleg hónapokban a vízzel való finom lepermetezés is tökéletesen megteszi, ezt általában hálásan fogadják ilyenkor a madarak. Persze télen sincs ennek akadálya, ha elég meleg van a szobában. Vigyázni kell, nehogy megfázzon.

2011. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben! Aranyosak vagytok hogy ennyien válaszoltatok! :)
2011. dec. 12. 20:35
 9/9 anonim válasza:
hát ezt én is szeretném tudni
2012. jan. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!