Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ti milyen trükkökre tanítottát...

Ti milyen trükkökre tanítottátok a hullámos papagájotokat?

Figyelt kérdés
Írjátok le milyen trükkre és hogyan!!
2011. dec. 11. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Megtanítottam "beszélni", szegénynek ez lett a veszte. Soha nem akart csöndben maradni, állandóan mondogatta azt a néhány szót, éjjel-nappal.

Annyira idegesítő volt, hogy végül elajándékoztam. Azt hiszem már nem él, de hosszú éveken át egy hatalmas röpdében lehetett a fajtatársaival.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy erre ne tanítsd meg:)

2011. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
oksa
2011. dec. 11. 19:58
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Én nem tanítom őket, ezek nem kutyák.
2011. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2011. dec. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a te videód mert akkor mond már el lécci hogy tanítottad meg arra hogy forogjon vagy hogy átforduljon az ujjadon
2011. dec. 11. 21:53
 6/8 anonim ***** válasza:

A forgás előtt megtanítottam nekik a pálcaérinést. Így a forgás megtanításához csak ennyit kellett tennem: http://www.youtube.com/watch?v=nPr02gDSGc0&feature=plcp&cont..


Az ujjamon átforduláshoz pedig azt használtam ki hogy nagyon szelíd. Tehát a kézjel mutatása után megfogtam és átfordítottam majdnem teljesen az ujjamon és 1-2 naponta egyre kevesebbet fordítottam rajta hogy minél többet kelljen magától fordulnia. Egy idő után elég volt megérintenem a hátát és ma már elég a kézjelet mutatnom neki.

2011. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Tudom, nem leszek túl népszerű a véleményemmel, de azért is leírom :) : bár nagyon sokat foglalkozom madarakkal, soha még csak eszembe sem jutott, hogy mutatványokra tanítsam őket. Ez már-már az állat kisajátítása, megalázása azzal, hogy gyakorlatilag bohócot csinál az ember belőle. És ezzel nem filozofálni, pláne nem lelkizni szeretnék, csak egyszerűen azt gondolom, hogy ha már a szabadságukat elvettük, akkor legalább az egyéniségüket hagyjuk meg...

Ez nem azt jelenti, hogy ne foglalkozzunk velük, ne tanítsuk meg őket erre-arra. Én csak a "mutatványos madarak" nevelését ellenzem, ami alatt az öncélú, kifejezetten az ember szórakoztatására (és másra nem) való mutatványokat értem.

2011. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha kalitkában tartod akkor meg rabot csinálsz belőle. ezen biztos nem gondolkodtál
2011. dec. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!