Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy fácán fiókát. Kb...

Találtam egy fácán fiókát. Kb 4 napos lehet. Mit adjak neki enni, inni? Vagy még a magzat vízből táplálkozik?

Figyelt kérdés
Úgy tekint rám mintha az anyja lennék, ha elmegyek mellőle csipog.Egy picit megtrimbálta a kutya, de nem nagyon.Hátul a kertben találtam. Olyan helyen lakok ahol sok fácán megfordul. Féltem egyedül hagyni nehogy vmi állat megtámadja.
2009. máj. 17. 18:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és a madárra is igaz hogy ha sokat fogják (Így tartanám melegen) elfostosodik?
2009. máj. 17. 18:21
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

normális esetben gyommagvakat meg mindenféle ízeltlábút eszik, nem tudom, te hogy tudnál ugyanilyen tápanyagtartalmú étrendet biztosítani neki, de talán összetört búza, kukorica, köles, kendermag meg zöld növényi részek, lucerna pl egy ideig megteszi, meg lisztkukac vagy csonti(légylárva)

ne kézben melengesd, inkább csinálj egy ládát neki, felette nem túl közel egy kisebb teljesítményű villanykörtével, főleg, hogy fészekhagyó madár, nem kell annyira pátyolgatni

2009. máj. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg hasonló korú napos csibék, kotlós a környéken, szomszédban? A melegítés fontos!
2009. máj. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
ha nem találsz tyúkot, akkor infralámpa, de vigyázni kell, hogy ne túl közel legyen hozzá
2009. máj. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

A fácán fészehagyó fióka. Úgy viselkedik, mint egy kiscsibe (ahhoz tudná hasonlítani). Fehérjét fogyaszt! Tehát bogarakat, tücsköket, gilisztát stb ...Nem eszi még meg a magvas/ zöld növényeket. Szerintm ilyen kicsi korban képtelenség felnevelni. Nagyon aró még, főleg ha nincs kotlós a környéken. Ő sajnos halálra van ítélve...

A kotlós nem fogadja be az idegen csibéket, amiket nem maga költött ki...Sajnálom, meg lehet próbálni, de szerintem lehetetlen...

Üdv: KoBa egy vadász

2009. máj. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül , fontos a megfelelő hőmérséklet,bár egyedül felnőni ciki.Csibe indító tápot adjál neki, tele van vitaminokkal, gyógyszerrel.Én most 500 db ot nevelek hasonló módon.Persze a friss viz mindig legyen elötte.Azért csipog mert tossz a közérzete, egyedül van , fázik.
2009. máj. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!