Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájnak ha...

A hullámos papagájnak ha egyedül tartják sok a 8 óra magány?

Figyelt kérdés
Hullámos papagájt szeretnénk tartani, de csak egyet. Viszont munkanapokon 8 órát kéne egyedül lennie, ettől nagyon rosszul érezné magát?
2011. dec. 21. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Te szeretnél 8 óráig egyedül lenni egy kalitkába?
2011. dec. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Ha van sok elfoglaltsága, halkan bekapcsolva hagysz neki egy rádiót és munka után minden nap foglalkozol vele minimum 4 órát akkor nem fogja zavarni.
2011. dec. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az első válaszolónak: papagájról van szó, nem emberről. Azt pl. tudom hogy a kutyám lazán kibírja ha utána (vagy előtte) futtatom egy jó 30 km-t, de papagáj terén nincs tapasztalatom, ezért kérdeztem. Egyébként ha már magamból kell kiindulni, én simán ellennék egy kalitkában 8 órát mondjuk egy jó könyvvel, kajával, piával. Ha erre az a felelet, hogy a papagáj nem tud olvasni, akkor ez máris rávilágított a válaszod gyenge pontjára, nevezetesen a papagáj nem ember.

2011. dec. 21. 23:49
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Az lehet hogy nem ember de az amikor egyedül van stresszeli magát. Halottam olyan papagájt aki a magánytól tépkedte a tollát. 3 éve tenyésztek papagájokat nehogy már ne legyen tapasztalatom. Párt szerezzél mellé mert senkinek se jó a magány, főleg ha egy zsúfolt állatkereskedésbe veszed ahol rengeteg papagáj van és hozzá szokott a tömeghez.
2011. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jah és első voltam.
2011. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Az én hullámosom éveken keresztül egyedül volt minden hétköznap 7 órát mégse viselte meg,nem tépte a tollát. Mert akkor kezdik magukat tépni ha folyamatosan, hosszú ideig unatkoznak de ha van elfoglaltsága(sok fajáték,leveles fűzfaágak),szól a rádió tehát nem érzi magát teljesen egyedül és munka után a kérdező mindig foglalkozik vele 4-6 órát akkor nem unatkozik,nem magányos.
2011. dec. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az már hozzá szokott a magányhoz de nem olyan egyszerű hozzá szoktatni...
2011. dec. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Anyukámé lesz a madár, ő ragaszkodik ahhoz, hogy csak egy legyen, mert szerinte ha kettő van nem szelídülnek meg annyira. Ezért kérdeztem, mert ha ez így mégis valamiféle állatkínzást valósítana meg, akkor inkább rábeszélném, hogy kettőt vegyünk.
2011. dec. 22. 22:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Azoknak van - szerintem is - igazuk, akik azt mondják, nem szabad(na) egyedül tartani hullámosokat. Ezek a madárkák nemcsak hogy párban szeretnek lenni, de természetes élőhelyükön több százas vagy ezres csapatokban élnek. Oké, ez itt nem az ausztrál vadon, de a gének azok gének, őket nem lehet becsapni...


Már jó ideje foglalkozom madarakkal, hivatásomból adódóan pedig emberekkel, úgyhogy valamelyest ismerem mindkettejüket, ezért jól tudom, hogy teljesen felesleges és értelmetlen győzködni a fentiekről azt, aki egy szelíd hullámost akar magának. Úgyhogy inkább próbáljunk valami olyan megoldást találni, amely mindenkinek: madárnak és embernek egyaránt megfelel.


Nálam már több, általam nevelt madárgeneráció tapasztalata az, hogy ha kézzel nevelt, tehát kicsi kora óta az embert társául elismerő hullámos ha így munkanapokon, ismétlődően magára hagyják néhány órára, egyáltalán nem viseli meg. Alkalmazkodik ehhez az életritmushoz s inkább nagyon várja haza a gazdit. Addig pedig az egyedüllét alatt többnyire alszik, nagyon keveset játszik. És ez nem feltevés, hanem tény, mert egy kedves ismerősöm, az általam neki felnevelt madárkáját "webkamerázta" miközben munkában volt :) (éljen a maximalizmus! :) ). Amikor hazaérkezett, akkor persze onnantól kezdve kifulladásig ment a közös játék, vagy csak egyszerűen hagyta, hogy a fején trónoljon stb...

2011. dec. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi kettő hullámos papagájjal kezdtünk, de az egyik 2 hónap után eltűnt és utána egyedül maradt a másik. Nem tépkedte a tollát, elvolt magával 12 évig (a hullámosok általában 6 évig élnek de van kivétel)ha az ablak nyitva volt a verebekkel csipogott... túlélik a magányt is meg mindent... a macskánk felvágta a madár hasát is azt hittük meg fog halni de elláttuk a sebeit (már remegett, a ketrec alján feküdt) de túlélte és két évet élt még...:)
2012. jan. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!