Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj szabadlábon?

Kottafej kérdése:

Hullámos papagáj szabadlábon?

Figyelt kérdés
Az első kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom megtanítani a papagájomnak, hogy ha kiengedem a szobámban, ne csak röpködjön össze-vissza, hanem leszálljon az ágyra, lehessen vele kicsit hülyülni? (Persze nem olyan dolgokat ráerőltetni, amiket nem szeretne megcsinálni.) És a másik kérdésem: Hogyan lehet arra megtanítani a kismadaram, hogy ne kakilja tele a házat, hanem ha dolga van, irány a kalitka, vagy egy helyet megszoktatni vele, ahova mindig kakilhat? Harmadik kérdés: Hullámos papagájnak milyen "jutalomfalatot" lehet adni?
2011. dec. 24. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:

1:Megtanítani nem tudod, ha megszelidíted és megszeretteted magad vele, magától oda fog menni hozzád, vagy megengedi, hogy odavidd az ágyra hülyülni.

2: Na erre lehetetlenség megtanítani. Egy félig hatásos módszer van: berendezel neki egy kinti játszóteret (egy nagyobb ág, amin kint ücsöröghet, egy hinta vagy még esetleg egy kisebb, vékonyabb kötél-pálya, amire a kreativitásodból vagy a rendelkezésedre álló helyből telik), így nagy valószínűséggel ott fog hesszelni, és csak onnan kell összeszedned a kakit.

3: nálam a fürtös köles volt a legnyerőbb, de bármi jó, amit nagyon szeret és nem olyan kaja, ami alap és nem kapja meg anélkül is, hogy megdolgozzon érte. Nálam fürtöst csak akkor kapnak, ha jutalmazok, így szinte bármit megtesznek érte.

2011. dec. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó kapcsolatban vagytok akkor odamegy hozzád...én az enyémmel kergetőztem :) meg szelídül... a többit nem tudom
2011. dec. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. dec. 24. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!