Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Csirkét kiegészítő takarmány...

Levikeke kérdése:

Csirkét kiegészítő takarmány nélkül elegendő legelőn?

Figyelt kérdés
van kb 0,8 ha területem, ide szeretnék 4-5száz csirkét, de nem tudom elegendő e a terület ahhoz hogy ne keljen takarmányt adnom nekik?
2011. dec. 26. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
nem. feleszik 1 hét alatt
2011. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mennyi csirke férne a 0,8 ha-ra, úgy hogy ne keljen neki takarmány?(kistestű lenghorn csirkéket szeretnék)
2011. dec. 26. 13:54
 3/13 anonim ***** válasza:
az a baj,hogy a csirke alatt nem nő fű, ha csak ötvenet tartasz az is feleszi és utána nincs csak sár.
2011. dec. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
azt irták egy másik hasonló kérdésben hogy 1ha ra 500 csirke és ha nem akar az illető kaszálni akkor legalább 8-10 kecske.... akkor mi a realitás? 1 ha az nagyon nagy terület, több helyen is azt irták h 550-900 csirke. van valaki akivel tudok beszélni és gyepen vannak a csirkéi?
2011. dec. 26. 14:00
 5/13 anonim ***** válasza:
Takarmány nélkül nem fogsz tudni csirkét tartani, ezt felejtsd el. Főleg, ha tojást vagy húst akarsz termelni.
2011. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
biztos vagyok benne hogy lehet, háztáji gazdaságok működnek így, és mondjuk a fácán sem kap enni senkitől. csak azt nem tudom hogy mennyi a hektár/csikre arány...
2011. dec. 26. 18:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Hiddmár el, hogy nem működik. A fácán se ad jó sok húst és nem tojik naponta tojást. Az fűvel nem megy.

Én termeltetem a csirkét vidéken, hetente hozzák fel nekem. Szabadban vannak, deminden nap kapnak kukoricát.anélkül nem megy

2011. dec. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
a bio gazdálkodás oldalán írták, hogy működig, és a szomszédom sem ad enni a csirkéinek. persze annak feltételek, de ezek területenként és csirkénként változnak szerintem. Sőt az nem gond ha kell neki takarmány, de nem 1200-1500 g/csirke. nah én pont ezekre a feltételekre és arányokra vagyok kíváncsi. ha valaki tud fogadni valahol ami valami azonnali reagálásra ad lehetőséget (vmien chat) facebookon vagy valahol. Füleki Alex vagyok Kisnána
2011. dec. 26. 18:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Minden esetben kell nekik takarmány. Csak mivel szabadon lehetnek fele annyi mit ha be lennének zárva. De télen viszont 2x annyit esznek mint nyáron. Akkor a rendes adagjukat.



Saját tapasztalat.

2011. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

21:11-es válaszoló vagyok


Ja és a csirke/tyúk nem hasonlítható össze egy fácánnal.

2011. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!