Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy "fogyatékos" papagájom...

Van egy "fogyatékos" papagájom. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
nem rég kiderült, hogy vak az egyik szemére, és valami baj van a szárnyával (nem tud repülni) meg még kitudja mi van vele...a hím mindig követi amikor kiengedem "sétálni" őket... viszont nem akarom hogy ezzel a tojóval párosodjon, de ha vissza viszem hozok egy újat, akkor az már a 3. papagáj lesz akit a hím meg kell szokjon... szerintetek mit kéne csináljak?? :((
2011. dec. 30. 02:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megvetted, hogy hogy nem vetted észre hogy fura?

Egyébként ha tényleg sok baja van , keress fel menhelyeket, mert sokuk madarakat is befogad.

Egyébként meg nem kéne aggódnod a hím miatt, mert én tenyésztőnél vettem, és ott volt legalább 300 madár, szóval megszokja ha új párja lenne.

Én egyébként megtartanám, mert ha megvettem, vállalnom kéne a felelősséget akármilyen " fogyatékos " is, ahogy Te nevezted. Nekem 4 éve van egy papagájpm, aki szintén nem tud repülni, mégsem engedtem ki az ablakon, ugyanúgy lehet őt is szeretni.

És szerintem ne akard pároztatni egyáltalán, és nem azért mert a tojó olyan amilyen, hanem mert a hullámos eléggé szapora, és nem fogod tudni eladni, a tenyésztő ahonnan vettem az enyémet azt mondta, hogy túl van már szaportva a hullámos is, és ő sem tud mit tenni velük.

Egyébként meg nem biztos hogy fognak párosodni, nekem 2 évig volt 2 hullámosom, egy hím és egy tojó, és a tojó nem engedte magát a hímnek.

2011. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nimfapapagáj... de oké! :)
2011. dec. 30. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező nem irtad hogy milyen fajta de mind1 :D
2011. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tök mindegy milyen fajta, a papagájok azok hasonló természetűek és ugyanúgy társas lények. Ugyanazt tudom mondani mint az előzőnél irtam.
2011. dec. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a szárnyával nincs baj csak mivel 1 szemmel nincs térlátása nem repül mert leesne,nekimenne mindennek.

A tojót tedd át egy másik kalitkába. Ha tenyészteni akarod őket akkor vegyél a hím mellé új tojót ha nem akkor ne. Amíg látják egymást nem fognak unatkozni és kint úgyis együtt lehetnek. De mindenképp tedd őket külön kalitkába mert a nimfák nem olyanok mint a hullámosok. Ők párban is simán költenek.

2011. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!