Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan vágjam a hullámos...

Hogyan vágjam a hullámos papagájom körmét?

Figyelt kérdés
Még nem vágtam le a körmét a hímnek de az nem is vészesen nagy, viszont a nősténynek eléggé nagy. Hogyan vágjam le?
2011. dec. 30. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is, én elvinném állatorvoshoz, mert, ha csak nem szelidítetted meg annyira, hogy nyugisan tűrje kapálózás nélkül a karomvágást, akkor elég kockázatos úgy levágnod, hogy ne sértsd meg a hajszálért (ez egy fájdalmas, akár halálos dolog is lehet).

Másrészt én már az elején faágat tettem be, így ezen agyalnom sem kell, ugyanis természetesen kopnak a karmok. Ajánlom ezt a módszert.

2011. dec. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod állatorvoshoz vinni, kérj segítséget valakitől, aki megfogja a madarat és rögzíti a lábát (persze finoman), amíg te sima emberi körömcsipesszel levágod a karom hegyét. Ha átlátszó, rózsaszínes a karma, akkor jól látni benne, hol kezdődik a hajszálér. Na abba ne vágj bele.
2011. dec. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
sziasztok ezt a kérdést én írtam ki csak véletlen máshoz jelöltem be. A hím hullámos papagájomnak eléggé sötét a körme és nem látni. A nősténynek világos akkor a hímnek hogy nézzem meg?
2012. jan. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még mindig: állatorvos. Ő nem fog mellévágni.
2012. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy ha mégis (állatorvos is csak ember), akkor se-perc alatt elállítja a vérzést és fertőtleníti.

De ha csak a leghegyét vágod le a karomnak, mondjuk 1-2 mm-t, nem lehet gond.

2012. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jogos..:) De a lényeg, hogy az otthoni tapasztalat nélküli kísérletezésnél még egy véletlenül mellévágó állatorvos is jobb.

Szerintem.

2012. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ezt a kérdésemet a barátnőm tette fel xD :P
2012. jan. 3. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!