Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídíthetném meg a...

Hogyan szelídíthetném meg a tyúkjaim?

Figyelt kérdés
van 3 tyúkom, de amint 4 méter távolságba kerülök azonnal elrohan mind. mit csináljak, hogy ne féljenek tőlem? ja és értelmes válaszokat!
2012. jan. 7. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Csakis etetésnél. Kézből először 1-2 méterr dobálod magadtól etetés előtt a magokat csak egy pár szemet, és egyre közelebb, majd végén a kezedből. egy hét és félelemnek nyoma sem lesz, de türelem kell hozzá.
2012. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kössz
2012. jan. 7. 15:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban így, ahogy az első tanácsolta, és mindig beszélj hozzájuk, szólítgasd őket (pípipipí, pípípipí), hogy szokják a hangod! Később akár meg is foghatod őket óvatosan, és a kezedből ilyenkor mindig adj valami extra finomat, de ne hajkurászd őket, csak finoman, kedvesen, türelmesen bánj velük, hagyd, hogy legyőzzék a félelmüket, és megbízzanak benned. Amúgy néha adj nekik folyami homokot is, sok apró kaviccsal, mert kell a zúzájukba, és mészre is szükségük van a tojások héja miatt. Mindenféle házi maradékot megesznek.
2012. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor kicsi voltam én is azt csináltam hogy először messziről, aztán egyre közelebbről.

A végén már ő repült rá a kezemre.:)

1x be is vittem a házba.:D

2012. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legszelídebbb persza akkor lehet ha kiskorától dédelgetve van.2 éves tyúk már nagyon nehezen szelídithető.
2012. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!