Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most akkor a házi veréb...

Most akkor a házi veréb védett állat vagy nem?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom eldönteni. A mezei veréb azt tudom hogy védett. De a házi?
2012. jan. 8. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
A házi is védett. Mostanában már nincs is olyan sok belőlük, mint régen.
2012. jan. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen azt én is észrevettem.
2012. jan. 8. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt, a 13/2001. (V.9) KöM rendelet szabályozza. A mezei veréb védett állat, mig a házi veréb "Az Európai Közösségben természetvédelmi szempontból jelentős állatfajok" közé tartozik


4/A. § (1) Közegészségügyi okból, továbbá a légiközlekedés biztonsága, valamint az okszerű mezőgazdasági termelés biztosítása érdekében - amennyiben természetvédelmi érdeket nem sért - a bütykös hattyú (Cygnus olor), a HÁZI VERÉB (Passer domesticus), a kárókatona (Phalacrocorax carbo), a sárgalábú sirály (Larus michahellis), a sztyeppi sirály (Larus cachinnans), a seregély (Sturnus vulgaris) és a hörcsög (Cricetus cricetus) riasztása, elejtése, gyérítése, állományának szabályozása engedélyezhető.


Tehát nem védett, csak jelentős faj.

2012. jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Szaporulat biztos, szóval nem védett!
2012. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
védett
2012. jan. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne védett??
2012. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy csomó le telepedtek a sövény bokrunkba tettünk ki kaját de m i vel vannak tyúkjaink ott szedegetnek
2012. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!