Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért hagyják abba a költést...

Miért hagyják abba a költést a zebrapintyeim?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt azt, hogy már a költési időszakuk vége felé, mikor már a tojás is kezd sötétedni egyszer csak "leszállnak" a tojásról és önfeledten elkezdenek ugrálni, játszani, élni mindennapjaikat csak épp nem ülik a tojásokat. Most jelenleg kettő darab hever a fészekben őrizetlenül. Mellesleg újból párzanak és már készülnek egy újabb fészekalj előteremtéséhez. Mitől lehet ez?
2012. jan. 8. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Költéskor magon kívül ne kapjanak semmit, csak ha már kel az első fióka!

Első költés? Fiatalok? Túl fiatal párnál és első költésnél sanszos, hogy eredménytelen a próbálkozás, nem kell kétségbe esni!

2012. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak tudod az a helyzet, hogy ezek már felneveltek egyszer két fiókát! Csak sajna valami elvitte őket. :( Azóta többször is költöttek, de volt úgy, hogy a pár napos fióka pusztult el, most meg hát ugye ez, hogy nem ülik végig a tojásokat. Szóval nem értem mitől lehet..
2012. jan. 8. 17:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez volt a zebrapintyeknél!! Költöttek, aztán egyik pillanatról a másikra meg ott hagyták a tojásokat, csak estére mentek be - aludni...:/ Ezek sikeresen neveltek már fel fiókát, szóval én sem értem, engem is érdekel a válasz!

Vitamint, magokat, lágyeleséget kapnak, szóval ez nem lehet baj

2012. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De most érdekes, mert a tojó tojt még egy tojást a már majdnem kikeltek közé.. De így sem ül most rájuk. Talán, ha lesz több tojás..
2012. jan. 11. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!