Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tudok rajta segíteni? A...

Tudok rajta segíteni? A kertünkben van egy sárgarigó...

Figyelt kérdés

A kertünkben van egy sárgarigó apamadár, felnevelt 3 fiókát, halálra dolgozta magát, egész nap jött-ment a kajával a szájában. Most 3 napja csak ül a fűben, nem nagyon tud repülni, biceg, talán a szárnya is el lehet törve, illetve a farka is nagyon furán áll (lehet, hogy csak az egyensúlyozás miatt). A fiókák meg folyamatosan csesztetik. Tudok rajta valahogy segíteni? Pl. dobozba inni-ennivel, hátha összeszedi magát?

Nagyon rossz látni, olyan kis hős volt végig, most meg még a kutyámat is egész nap lesni kell, nehogy elkapja.


2009. máj. 24. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg etetni... vegyél neki csontkukacot, amit horgászboltokban lehet kapni, hátha... én is megpróbálkoztam madármentéssel párszor, de sosem sikerült :(
2009. máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiókák már kirepültek?

Ha nem, akkor vegyél nekik földigilisztát vagy valamilyen kukacot. Bármelyik állatkereskedésben vagy horgász boltban kapható.


Az apamadarat vidd el a madárkorházba vagy valamelyik állatorvoshoz. A fűben az kutya jelent számára veszélyt, a fán pedig a macska. Szóval szerintem vagy tedd dobozba és úgy a teraszra vagy vidd szakértőhöz. De az állatotthon is jó.

2009. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! A testvérem tavaly egy tojót talált így, kalitkába tette, gyakran etette-itatta, és kb. két hét múlva egészségesen el tudta engedni. A csonti tényleg jó erre a célra, csak sok kell belőle. Ha találsz pajort, azt nagyon fogja szeretni! Sok sikert!
2009. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A fiókák már kirepültek.

Írtam is, hogy védem őt a kutyámtól, nehogy bántsa. Annyira sajnálom egyébként, tudom, hogy csak a jó öreg, régi vadászösztön hajtja, de akkor is, az én kertemben demokrácia van :D. Hálistennek hallgat rám, sompolyog is a helyére, ha rászólok.

Egy éve vagyok állatgondozó egy menhelyen, kicsit ismerem a magyar állatvédelmi helyzetet, lehetőségeket, hátrányokat, kötve hiszem, hogy ha valahova beállítanék egy sérült rigóval, el tudnák látni, maximum a Noé, ahol többféle madár is van a kutyák, macskák, stb. mellett.

Azért kössz a tippet ;).

Szerintem doboz, kaja, állatorvos. Remélem felépül, mert nagyon megérdemelné a kis hős... :(

2009. máj. 24. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:
mi van a kisrigoval?légyszi ird meg szurkolok nektek
2009. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Madárkorház beszarok :D:D Hol élsz te, ember?!


Hagyd a kutyádnak, lesz mivel játszania.

2010. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy látom neked meg van mivel játszanod! Nem kell mindegyik kérdésre válaszolni, és van "madárkórház" kisbabám ;) Ajánlom, hogy ne írj ostobaságokat, butuskám :))
2012. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!