Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik a legcsöndesebb papagáj...

Melyik a legcsöndesebb papagáj, amit nem túl nagy helyen is lehet tartani és olcsó?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy papagáj tartása se olcsó. De ha árra érted akkor Hullámos papagáj. Én 9 évig tenyésztettem őket. Ha van valamik kérdésed a fajtával akkor írj privátot.
2012. jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyik sem csendes (természetben 100-500) méterre lévőt hívja, egyik sem tartható kis helyen (a madarak repülni szeretnek és kell nekik), egyik sem tartható egyedül akármennyit is foglalkozol vele (csapatban érzik jól magukat), az ára lehet, hogy olcsó, de biztos nem neked való, a kérdés alapján.
2012. jan. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Énekespapagáj, persze attól függ, mekkora a nem túl nagy hely, mert egy kis kalitkába bedugni állatkínzás.
2012. jan. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kecskepapagáj. Hogy a legcsöndesebb-e mind közül, nem tudom, de a hullámosnál, nimfánál stb biztosan. A hangja a kecske mekegésére emlékeztet, nagyon édes, és egyáltalán nem hangos v. zavaró.


A tartása nem drága és nem igényel különösebb szaktudást - persze az alapszabályokat muszáj betartani: megfelelő nagyságú hely, röptetés a szobában, fürdővíz biztosítása (mert ez a fajta nagyon szeret fürödni) stb.

2012. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz: kecskepapagáj! :)

Nekem is kecskepapagájom van, 4,000.-Ft-ért vettem közvetlenül a tenyésztőtől. A kalitkája 55x45x30-as, de persze naponta röptetve van. Imád fürdeni, olyan mint a kacsa. A hangja pedig tényleg a kecskére emlékeztet, visítozni még sohasem hallottam. Intelligens madár, imád lógni a kalitka tetején, és nagyon fürge. Tudom, mindenki a saját lovát /papagáját/ dicséri, de szerintem ez tényleg egy cuki fajta. Azt tudom mondani, hogy egy hullámosnál halkabb. Bár régen volt hullámosom is, és az csak akkor hangoskodott, ha fel akarta hívni magára a figyelmet.


A youtube-on keress rá, rengeteg video van fent: kakariki-t írd be a keresőbe.

2012. jan. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 segiccsé123 válasza:
a plüss papagáj.
2012. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!