Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyibe kerül egy lóri...

Mennyibe kerül egy lóri papagáj, illetve nagy sándor papagáj?

Figyelt kérdés
első lenne, és szeretném mindenképp ha beszélni tudna.
2012. jan. 20. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Ha első madár lenne az életedben előbb hullámost vennék mivel ők könnyen kezelhetők és akkár 1000 Ftért is meg vásárolhatoak.

Lorit nem tudom bocsi mennyibe kerül

Nekem kis sándorom van 20.000 forint volt akkor a nagy sanyi? nagyon drága állatok és lenne vele napi 5 órát foglalkozni??Nem ajánlom de itt van a tartásáról minden [link]

2012. jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha utána néztél volna a fajoknak akkor nem akarnál lórit mert tudnád hogy a lórik fő tápláléka a nektár és emellett sok gyümölcsöt,zöldséget kell nekik adni tehát a tartásuk egy kezdő madártartónak NAGYON nehéz.

Én elsőnek nagy sándort se ajánlanék. A kisebb fajok között is van olyan amelyik tud beszélni.

A hullámosokat is meg lehet tanítani jó pár szóra,mondatra csak sok türelem kell hozzá. A nimfák a különböző hangokat (riasztó,csengő,stb) szeretik utánozni de beszélni is meg lehet őket tanítani.

És elsősorban sose azt nézd hogy mit akarsz hanem azt hogy mit tudsz biztosítani a madárnak. Tehát ne aszerint vegyél papagájt hogy melyik tud beszélni hanem azt nézd hogy melyik fajnak tudod megadni mindazt amire szüksége van mert mi van ha veszel egy olyat amire azt mondják jól beszél de a tiéd pont nem akar utánozni?

2012. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A Lóri 250-300 ezerbe is kerülhet. És ez csak a madár. Nem beszélve a speciális táplálékáról, amit nem oldhatsz meg azzal, hogy veszel szotyit meg gyümölcsöt, aztán jónapot. A nagypapagájoknak óriás kalitka kell (ami igazából csak dísz, mert őket nem nagyon lehet bezárni sehova (néha vendégség vagy váratlan esemény miatt viszont hasznos, ha van). Egy ekkora méretű kalitka 50 000-től kezdődik, és lehet, hogy keveset mondtam. Mivel a nagypapagájok nagyon kötődnek a gazdájukhoz, ezért nem tanácsos őket hosszú órákra, fél napokra egyedül hagyni, a magány és az unalom csúnya dolgokra képes náluk. Nem beszélve arról, hogy az intelligenciájuk fejlettsége miatt folyamatos foglalkozást és elfoglaltságot igényelnek.


Kezdj egy kisebbel, ők is majdnem ugyanolyan jó hangutánzók, viszont nem követel egy egész állást a tartásuk.

2012. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Azt hiszem tényleg jobban járok egy hullámossal, egyenlőre :) Átlagos ára és mérete mekkora egy ilyen kalitkának?
2012. jan. 23. 00:37
 5/11 A kérdező kommentje:
A hullámosoknak való kalitkára gondolok itt.
2012. jan. 23. 00:38
 6/11 anonim ***** válasza:

Hullámosoknak való kalitkát kb 35-40*50-55*amekkorát találsz méretben keress, a lényeg, hogy ne legyen annyira kicsi, hogy az egyik oldala csak 20-25 centi széles legyen. Ebbe a kalitkába kiengedés és reptetés mellett két hullámos is elfér (a kiengedés feltétlenül szükséges, a két hullámos pedig erősen javasolt. De az sem baj, ha párt neki csak 1 éves kora, tehát ivarérés után veszel, addig megszelídíted az első madarad teljesen, így a másodikkal milliószor könnyebb dolgod lesz, mint egyszerre két vad hullámossal)

Ez árban 5-6000 Ft-nál nem lehet több, bár nem vagyok tisztában az árakkal, de dupla ekkora kalitkám 12 000-ből megvolt újonnan, állatkereskedésből.


Amúgy em garancia a hullámosnál semmi arra, hogy beszélni fog, teljesen személyiségfüggő, melyik kezd el beszélni, de semmi sem lehetetlen:) Sok hullámost hallottam már kommunikálni:)

2012. jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Te hol vetted azt a kalitkát? Én pesten az Árkádra gondoltam, ott van egy állat kereskedés a Noé Bárkája. Jövőhéten oda akarok majd elnézni, mi merre hány méter. De ha tudtok nekem helyeket mondani, ahol viszonylag olcsó oda is benézek, csak lehetőleg Budapesten legyen :) Nem mellesleg ahogy elnéztem a kommenteket, nem is olyan nagy baj ha nem beszél. Első papagájnak elég lesz tényleg egy hullámos, aztán meg lesz ami lesz! :)
2012. jan. 24. 00:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Még akár egy nimfát is megpróbálhatsz, ő egy kicsit nagyobb testű a hullámosnál, de ugyanúgy alkalmas első papagájnak:) (Mondjuk, a nagyobb testtel nagyobb kalitka és vastagabb ág is jár, a tartásukban nincs más nagyobb különbség, válaszd, amelyik szimpatikusabb)


Én sajnos kalitkaügyben nem tudok segíteni, mert nem budapesti vagyok, de biztos írnak majd, akik tudnak valami okosat mondani:)

2012. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
a nimfák nekem nem tetszenek :S szerintem csúnyák.. ára az nem annyira gond.. max később veszem meg:) csak már nagyon régóta szeretnék egy papagájt. törpehoröm mellett ő is bőven elfér majd :)
2012. jan. 25. 00:18
 10/11 pepe407 válasza:
49%

Üdv!

A lórival kapcsolatos információk tévesek...

főképpen az ára... több éve foglalkozok velük és tenyésztem őket! és a tartásuk se nagy dolog:)

email: pepe407@freemail.hu

ha komolyabban érdekelnek irj és segítek!!

2013. máj. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!