Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha kiengedem a hullámos...

Ha kiengedem a hullámos papagájom, akkor vissza fog menni magától? Vagy nekem kell visszatenni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez a papagájtól függ. Az enyémnek könyörögni kellett, hogy kjöjjön és utána ki kellett vinni a ketrecet a szobából, hogy ne menjen bele vissza azonnal. :)
2012. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez általában attól függ, mennyire tekinti otthonának a kalitkát. Ha még új papagáj, akkor lehet, hogy megszenvedi a leendő jó kapcsolatotok a visszakergetést..:) Ha már otthonosan érzi magát a kalitkában, és az első válaszolóhoz hasonlóan az neki maga a biztonság, akkor viszont minden ijedelemre, de legalábbis akkor, ha éhes, vagy esteledik, oda fog visszamenni.
2012. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
4 hete van nálunk. Már kiengedtem, 1 órát volt kint a szobában. Párszor odarepült hozzám, de inkább a függönyön volt. Nem zavarta a közelségem, de sosem jött hozzám teljesen közel. Mikor megzörgettem a ketrecet, felfigyelt, mintha éhes lett volna, ám nem talált vissza, mikor odatettem a kezem, akkor arrébb ment, mikor az egyik rövid ülőrúdját odatettem neki, arra felmászott, és engedte, hogy visszategyem a ketrecbe. Ez jó jel, vagyis azt jelenti hogy megbízik bennem, vagy csak egyszerűen az éhség miatt engedelmeskedett?
2012. jan. 22. 18:51
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez jó jel, sőt!:) Ezt erősítsd benne, adj neki jutalomfalatkát, mikor rááll az ülőrúdra, ha elfogadja, a lényeg, hogy később nagyon sok problémától megkíméled magad, illetve kímél meg téged ez a kis papagáj, ha erről nem szokik le. (Ha jön valaki vendég, ki kell hirtelen nyitnotok az ablakot, történik valami váratlan, amitől a papagájnak jobb a kalitkában lenni, akkor rúddal vagy kézzel jó, ha az ember bármikor vissza tudja tenni őket).


Mivel még csak 1 hónapja van nálad, így biztos vagyok benne, hogy idővel magától is vissza fog menni. Nálam naponta 3-szor mennek vissza maguktól: dél-2 óra körül, 4-5 óra körül, és most 7-8 körül, ekkor már véglegesen. Szerintem nálatok is kialakul majd egy rutin.

2012. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Reménykedem is, de a kezemből még a kedvencét sem fogadja el...
2012. jan. 22. 19:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan madaram, ki 2-3 hónapig nem engedett minket a közelébe. Félt tőlünk, és a kezünktől a legjobban. Ha nem lettek volna más papagájaink is, akitől ellesi, hogy mikor, miért kell hazamenni a kalitkába, "erőszak" nélkül nem tudtuk volna visszatenni. Hálisten nem akart egyedül kint lenni az elején, úgyhogy amint a többiek visszamentek, követte őket ő is. Aztán 2-3 hónap után először elfogadta tőlem a kaját, majd ráállt a karomra, most ott tartunk, hogy a kezemben alszik, ha nem megy vissza a kalitba déli sziesztára.


Egyéniségek mind, nincs rájuk egy egységes használati útmutató, de, ha elég türelmes az ember, mindegyikkel így vagy úgy, de sikert lehet elérni:)


Szóval drukkolok nektek!

2012. jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezzel a kis történettel hitet öntöttél belém, azzal kapcsolatban, hogy elérünk odáig, hogy nekem is a kezemben aludjon, nagyon köszönöm, hogy drukkolsz nekünk, én meg üdvözlöm a papagájod! :)
2012. jan. 22. 19:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Félkómás már ugyan, de látom rajta, hogy üdvözöl ő is:)
2012. jan. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:)) az enyém még nagyon eleven
2012. jan. 22. 19:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk külön helyiségben vannak, csak rálátok a kalitkára, viszont már sötétben vannak, úgyhogy fellőtték maguknak a pizsit. Amúgy, ha most felkapcsolnám a villanyt, bepörögnének...:)
2012. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!