Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A dolmányos varjak miatt...

A dolmányos varjak miatt lehet ez?

Figyelt kérdés
Már régen itt lenne az ideje, hogy a (szén)cinkék újra megjelenjenek a kertünkben és a környéken. De egyet sem látni közülük. Ez egykoron sok feketerigóból is csak egyet láttam. Pedig ennivaló van számukra kitéve. Évről évre egyre több viszont a dolmányos varjú, már szinte csapatokban repdesnek. Ők lennének ennek az okai?
2012. jan. 25. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem enyhe az idő és találnak a külső részeken is ennivalót.Nekem a kertben vany egy rigófiú az itt maradt és mindenap tele zabálja magát pedig kistermetű de nagyon életrevaló.
2012. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nálunk havas a táj. Más években már csapatokban ellátogattak a széncinkék, köztük egy kékcinke, a feketerigók meg a szőlőlugasunkhoz "reggelizni", "ebédelni" - tényleg ennek tűnt -, egymással versengve.


Egyik nyáron házi rozsdafarkúak jelentek meg. Nagyon megörültünk nekik. Abban az évben megjelent későbben egy dolmányos varjúpár. Azóta egyszer sem láttunk rozsdafarkút.

Tehát a dolmányos "gyanússá" vált a szememben.

Hátha van itt valaki, aki többet tud erről az "énekesről".

Védett-e ez is, kártékony-e?

Jogosan gyanúsítom?

:-)

2012. jan. 26. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de most hogy mondod...


Ősszel jöttek a cinkék a madáretetőre, 3 golyót is felettek, aztán eltűntek. Viszont betelepültek a városba a varjak, igaz, nem dolmányosak, hanem a sima feketék.

Azonban a védelmükben, tavaly is ugyanez volt, ősszel jöttek, ettek, mikor behavazott, eltűntek, nem is jöttek következő őszig. És akkor nem voltak varjak.

2012. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azóta jobban utánanéztem.

Sajnos, a dolmányos varjaknak "köszönhető", hogy a kisebb testű és hasznos, védett énekes madarak eltűntek a környékünkön.

2012. febr. 11. 10:32
 5/6 anonim válasza:
50%
És lehet, hogy a szarkáknak is...ha vannak ott is.
2012. febr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem a szarkáknak. Nincsenek itt a közelünkben.

Ezeknek a dögevőknek.

Ilyen telünk még nem volt, pedig 27 éve élünk itt, hogy egyetlen egy cinkét ne lássunk.

Ezek meg itt ricsajoznak, élesítik a csőrüket a fák törzsén, és szaporodnak, szaporodnak.

(Bár lehet, amiatt is, hogy városunk kedvelt vezetői városrésznyi területeken tarvágásokat végeztetnek, és ezeknek sincs már más választásuk, mint a környékünkre jönni. :-(

2012. febr. 13. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!