Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Gubbaszt a lány zebrapintyünk!...

Gubbaszt a lány zebrapintyünk! Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Kezdő madártartók vagyunk. 2 hete vannak meg, 1 hete már fix helyen a lakásban. Eddig semmi bajuk nem volt, ettek, ittak. Minden nap kapnak friss vizet, pinty eleséget, homokot. 1 fiú van és két lány. A fiú és az egyik lány sokat ültek egymás mellett, mint a "szerelmespár", de a lány most a kalitka aljában gubbaszt. Mi baja lehet? Nincs huzat, stressz nem érte. Még egy kérdés: mikor kell nekik tojó fészket betenni vagy hogy is működik ez a tojás rakás?
2012. jan. 27. 20:00
 1/9 Keselyüstök ***** válasza:
100%
Vagy beteg, vagy tojni fog. Egyébként az a legjobb ha állandó jelleggel van bent egy kis kuckó mert azon kívül hogy fészekrakásra jó, alvásra is jó, na meg a madarak szeretik. Legalábbis az enyémek imádták:) ha van bent ilyen kuckó akkor lehet nekik betenni egy kis szénát vagy füvet és akk ők majd építenek maguknak fészket. Vagy lehet kapni ilyen eleve kész fészket valahol. Aztán ha lerakta a tojásokat és kotlani kezd, tehát feltűnően sokat ül bent az egyik vagy másik onnantól már az dönt hogy a tojás termékeny e avagy sem. Ha jól tudom a költési idő két hét.
2012. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Keselyüstök ***** válasza:
vagy tojások.
2012. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm válaszod! Remélem akkor csak tojni fog és nem beteg. A fiúval feltünően jóban voltak egymással ezért remélem, hogy utód lehet a dologban. Hétfőig ráér, ha egy tálkában teszek be nekik egy kis forgácsot, fészek gyanánt?
2012. jan. 27. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kapnak gyümölcsöket,zöldségeket? És ami most a legfontosabb kapnak hetente-kéthetente főtt tojást,van náluk szépia/csőrkoptató?

Mert ha nincs elég kalcium a szervezetében lágyhéjú vagy héjnélküli lesz a tojás ezért nem fogja tudni kitojni és belehal.

A költés alatt a tojásadagot emeld meg heti 4-5-re és jó lenne ha a másik tojót különraknád és vennél mellé egy hímet mert ha a pár mellett hagyod ő is fog enni heti 4-5 alkalommal a tojásból amitől beindulhat és elkezdhet terméketlen tojásokat tojni.

2012. jan. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszod is. Állatkereskedésban vettük őket, de ezeket miért nem mondták el? Hétfőn visszamegyek tojófészekért. Egyébként ma reggelre már semmi baja, uúgy eszik-iszik, mint eddig szerencsére. Szépia van bent nekik, azt koptatják rendesen.:-)
2012. jan. 28. 07:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok, hogy itt kérdezem (azt hittem a madarak alapból tojnak akkor is, ha nincs mellettük hím madár). Régen volt egy kanárim, sok-sok évig. Voltak más madarak is időnként, de mindenki külön kalitkában! Aztán egyszer csak elkezdett a madárkám tojásokat rakni (nekem is csak gubbasztott előtte és betegnek tűnt). Akkor ez nem normális, hogy így is tojik?
2012. jan. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Keselyüstök ***** válasza:
Kérdező, nagyon szívesen. És nekünk sem mondták el, egy kis könyvből olvastunk utána a madárkáknak. Kivéve azt hogy mivel etessük őket akkor amikor kikeltek a fiókák, mert azt megkérdeztük a kereskedésben. Utolsó: nekem is most csak egy nőstény van mert a többiek elpusztultak, és neki is néha "eszébe jut" és akkor tojik egy kettőt:) tehát normális.
2012. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Értem, köszönöm! Elnézést még egyszer, hogy itt kérdeztem. :)

Kérdező, remélem szépen helyre jön a madarad. Egyébként nekünk sem mondtak semmit régen, amikor vásároltuk őket, pedig észrevehették, hogy nem vagyunk hozzáértők. Eleinte nem is a megfelelő eleséget vásároltuk nekik és annyira aggódtunk, hogy nem esznek folyton rájuk nézett valaki és küldte a körsms-t a családtagoknak, hogy van-e változás. Aztán persze elegünk lett és tettünk be főtt tojást, ilyesmiket és etettük azzal egy ideig. Azért összességében szép kort megértek. :)

2012. jan. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére semmi baja, mire ma hazajöttünk tojt egy tojkót.:-) Most főzök nekik tojást, mert tiszta puha volt a héja amit tojt. :-)
2012. jan. 28. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!