Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudok segíteni a...

Zentai Z kérdése:

Hogyan tudok segíteni a hullámos papagájomnak akiből ma délelőtt tojás visszamaradás miatt kivették a tojást, és sérült a kloákája, szegénynek? És ha túl éli hogyan tudom ezt megelőzni?

Figyelt kérdés
Véresen jött ki a tojás és ki lógott szegényből valami amit gézzel vissza nyomott az orvos!A kalitkájába van szépia rúd,és vitaminos etető rudakat kap a magkeverék mellé!A főtt tojást és a gyümölcsöt nem igazán szereti!
2012. febr. 3. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem már halt meg madárkám emiatt. Az állatorvos sem tudott segíteni, kapott tőle injekciót, és mondta, hogy drukkoljunk, hogy túlélje az éjszakát. Nem sikerült. Ő sem evett tojást, hiába próbálkoztam vele minden formában, de a társa (szintén lány) előhozta belőle a tojásrakó ösztönt. A jelenlegi papagájaim hálistennek nem válogatnak, megeszik a tojást is, de biztosra megyek, úgyhogy a különböző vitaminos csemegéket és papagáj-étrendkiegészítőket rendszeresen és változatosan kapják. Bizonyos időközönként vitaminkúrát kapnak a vizükbe vitamincseppekkel, és drukkolok, hogy ne történjen még egyszer ilyen. Eddig, lekopogom, nem történt.
2012. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szépia önmagában csak akkor elég ha naponta sokszor beleeszik mert ha csak ritkán csíp bele akkor kalciumhiányos.

Ha a főtt tojást semmilyen formában nem eszi meg fontos hogy vegyél neki valamilyen kalciumos vitamint pl: [link]

És egy rendes vitamin is kell a vitaminok,ásványi anyagok pótlására pl: [link]

2012. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na túlélte szegénykém?

Sajnos az enyém is meghalt 2 napra rá...

2012. ápr. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!