Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj tenyésztéséhe...

Hullámos papagáj tenyésztéséhez el kell érni egy bizonyos kort amikor érettek leszünk erre a feladatra?

Figyelt kérdés
Én 15 éves vagyok,de már vagy 2-3 hónapja ezek után nézek neten hogy hogyan kell nekilátni...stb. Tavasz vége nyár eleje körül szeretnék neki látni (mikor jobb idő lesz) Szerintetek neki láthatok majd,vagy még hanyagoljam! Ja és a nagyfater régen tenyésztett és azt mondta ő is elmondja még mit hogyan kell csinálni!
2012. febr. 3. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem korfüggő szerintem, hanem tapasztalat és kapcsolatfüggő. Először is tapasztalat kell, de, ha nagypapád jártas benne, gondolom, ezzel nem lesz probléma, bár az eddigi kérdéseid alapján lenne még mit tapasztalnod a papagájokkal kapcsolatban, mielőtt egy egész tenyészetet hozol létre..:)

Aztán kapcsolat kellene, mert a nyakadon marad a rengeteg papagáj, ha nem tudod őket eladni. Már pedig a kereskedések dugig vannak hullámosokkal, és nálunk, kisvárosban tavalyi áron 800 Ft volt 1 madár, mert annyira nem viszik. A nevelési költsége ennek rengetegszerese, tehát nyerni nem fogsz rajta, ha a lágyeleségek, vitaminok, tartási körülmények árát nézzük. Ha pedig ott marad nálad egy rakás hullámos, nagyon hamar beltenyészet lehet a dologból.

2012. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itt a környéken mikor vettem az első hullámosat alig tudtam venni mert azt mondták nagyon elvitték most! Először is csak 1 párral akarom természetesen kezdeni!! A kérdések azért vannak hogy minden kis apróságot is tudjak a madárkákról!!
2012. febr. 3. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ez az:) Tartsd őket először, a tenyésztéssel rengeteg plusz dolog jár, ami tartással nem feltétlenül mutatkozna meg. Kezdve ott, hogy néha egy pár nem is elég a szaporításhoz.

A hullámos a legkönnyebben szaporítható papagájok egyike. Ott fordul csak elő hiány belőlük, ahol a kereskedő egy bizonyos tenyésztőtől vásárol (mert megbízható, mert ismerős, mert olcsón adja, bármi..), és nála épp nincs még/már eladási korú papagáj. Egy közepes, vagy nagyobb kereskedésben sosincs hiány belőlük.

2012. febr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát egy min. 10 évesnek kell lenned ahhoz hogy megérts hogy nem úgy működik ez az egész ahogy te elképzeled
2012. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Én 13 éves vagyok és én hullámos papagájokat tenyésztek és a szülők sem segítenek. Max ha el kell vinni egy megrendelőhöz. Szóval ehhez nagy türelem és kitartás kell :D Sok szerencsét!
2012. jún. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!