Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mitől függ hogy menyit tojik...

Mitől függ hogy menyit tojik a tyúk naponta?

Figyelt kérdés
mit tegyek hogy 1nél többet tojjon?
2012. febr. 4. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Na még ilyen kérdést?Tudod mi "munka" egy tojás előállítása? Gondolom napi szinten emelnéd a "produktumot".
2012. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez nem lehetséges! Nekem az összes tyúkom napi 1-et tojik. Szerintem másnak is.. Nekem mindig azt mondták hogy a tyúk egy nap egyet tojik! :)
2012. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
napsütéses órák számától! azt mondják. minél tovább süt a nap, másnap is annyi tojás lesz.
2012. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

néphit:


Lényeges, hogy a tyúkok mennyi tojást tojnak. Amikor a tyúk a legelsőt tojja, a tojását hamuba kell tenni, hogy ezután mindig sokat tojjék. Az első tojás után nem árt a tyúk farkát a kemencéhez dörzsölni, hogy ne menjen át a szomszédba tojni. A tyúkok akkor adnak sok tojást, ha az eleségüket nem szétszórva, hanem egy kocsi abroncsában kapják, jó tojók lesznek akkor is, ha összetört tojáshéjat adnak nekik, vagy Luca napján a malomból lopott búzával etetik meg őket. Ugyancsak jól fognak tojni, ha áztatott kenyérhéjba belekevernek egy kis tojáshéjat, és azt adják a tyúkoknak. Mások szerint az is jó hatással van a tojástermelésre, ha nagypénteken főtt kását kapnak, vagy ha a háziasszony lemorzsolja kezéről a bedagasztott kenyértésztát. Ha a tyúkok apró tojásokat tojnak, legjobb azokat átdobni a szomszédba, hogy ne érje szerencsétlenség a házat.

2012. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
vagy vegyél neki tojótápot.
2012. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetéséges, de kicsi a valószínűsége. Úgy lehet, hogy mivel a tyúk a dínók egyik leszármazottja, ősi állat, ő még a 23 órás napra van beállva. Tehát ha hajnal fél 1-kor tojik, akkor elképzelhető, hogy éjfél előtt fél órával is fog.

Illetve függ a tyúk 'típusától', nekünk 20 tojóhibrid van, 18-20 tojás a napi átlag.

2012. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Micsurin is kérdezte.Keresztezd egy futószalaggal.
2012. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszakadsz sem fog sikerülni, mert nagyjából 26 óra (tojás képződése ~25 óra 20 perc, a következő petesejt leválása 30-50 perc) szükséges egy tojás képződéséhez, és a tyúkok nem ismerik a multitasking-et, úgyhogy egyszerre csak egy megy nekik...
2012. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, mit teszel, 1-nél többet egyetlen tyúk sem fog tojni neked. De mondok jobbat is: még a heti 7 db tojás sem valószínű, hogy mindig meglesz. Ebbe jobb, ha beletörődsz. Egyébként meg tojótápot is kell adni nekik, ha azt akarod,hogy a tyúkonként heti kb. 6 tojás meglegyen.
2012. febr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 P.R.tórium válasza:
100%
Egyszer láttam egy műsort ahol mesterséges világítással 20 órás napokat csináltak tyúkoknak, a tojáshozam megnőtt! 1 húszórás napra 1 tojás.
2012. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!