Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jó ha a Nimfa szelídítését...

Jó ha a Nimfa szelídítését fürtös kölessel kezdem?

Figyelt kérdés
úgy gondolom,hogy az hosszú és az elején még távol lesz tőle a kezem,és minnél jobban eszik már annál rövidebbre hagyom a fürtös köles hosszát,ez jó megoldás?

2012. febr. 7. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Több módszerrel is lehetséges a kézhez szoktatás. Én az első héten csak beszéltem hozzá azért, hogy megszokja a hangom meg a jelenlétem. Aztán fokozatosan magához engedett. Először csak egy simogatás, aztán ráült az ujjamra a kalickában. A lényeg az hogy sokat foglalkozz vele, ismerjétek meg egymást. A finom falatok biztosan segítenek a kapcsolat kialakításában. Ha menekül akkor hagyd még, várj türelemmel.

Az én nimfám már 16 éves. Le sem lehet vakarni rólam amikor hazamegyek.Ennyi idő után is megnevetettet a játékosságával. Minden nimfa egy egyéniség.

2012. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is beszélgetni fogok vele még egy-két hétig kb.,még most került ide hozzám vasárnap!!! Szted akkor ha meg volt a beszélgetés,akkor mi következzen? Te egy nap meddig beszélgettél vele?
2012. febr. 7. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Már nem nagyon emlékszem mert régen volt. De 1-2 órát foglalkoztam vele szinte minden nap amikor beszélni tanítottam. Amíg nem kezes mást nagyon nem tudsz vele csinálni. Téli időben egyébként is többet alszanak akár nap közben is.

Ha már rád repül és megbarátkoztok, sok mindent lehet vele játszani. Például szeretik ha simogatják a fejüket.

Az én madaram leszór mindent az asztalról. Tollat körömreszelőt, gemkapcsot, mindent amit elbír. Amíg dohányoztam a cigarettás dobozt is elcibálta az asztal szélére és leejtette. Ilyenkor nagyon büszke magára. Ruhacsipeszeket nagyon szereti mert könnyen elbír velük. Ő ledobja én visszarakom. Szereti hallgatni amikor fütyülök. Megpróbálja utánozni a dallamot.

Anyukám nimfája egy mosogató szivaccsal szeretett játszani. Egy tiszta új szivacsot leraktunk a földre. Felállította aztán továbbgörgette.

2012. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:)) aranyos biztos!!
2012. febr. 7. 20:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!