Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek lehet szelídíteni...

Szerintetek lehet szelídíteni így egy nimfa papagájt? (többi lent)

Figyelt kérdés
Berakom a kezemet de nem mozdítom,így látja,hogy nem bántom csak bent van a kezem!! Ez így jó,vagy csak vadul tőle?

2012. febr. 9. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez így szerintem nem túl jó. Attól függ mennyire tart még idegennek. Ha nagyon, akkor elég ha amennyit időt csak tudsz, vele töltesz, a kalitka mellett. Aztán a kezedet közel rakod, de kalitkán kívül, hogy akkor se ijedjen meg, ha esetleg megmozdítod, közelíted, távolítod. Ha ez megvan, még mindig kalitkán kívül a kezed, de már közvetlenül a kalitka rácsainál, legyen benne kaja, egyszer majd közelíteni fog és majd megpróbálja elvenni. Ha ez megvan akkor mehet be a kezed kajával a kalitkába.
2012. febr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én meg folytatom. Ha már eszik a kezedből sokszor és már nem kell fél órát várnod mire odajön enni akkor lassan a mutató ujjadat közelítheted a begyéhez. Ha elrepült akkor térj vissza az etetéshez. Ha nem akkor finoman az ujjaddal kezd el nyomni a begyét. Ettől elvileg ráül a kezedre. Egy idő után magától ráül majd a kezedre. Sok türelem kell. Az enyém így egy hónap alatt szelídült meg de biztos van jobb módszer is, nekem ez bevált :) sok sikert
2012. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!