Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ennyire elszaporodtak volna a...

Ennyire elszaporodtak volna a kormoránok? Mitől lehetnek ennyien?

Figyelt kérdés

Miskolctapolcán lakunk a kis Hejő patak mellett. A víz a termálfürdőből jön, így elég meleg, télen sem fagy be.

Tavaly sosem láttunk egyetlen kormoránt sem, idén azonban rengetegen vannak, egy alkalommal 80 fán ülő madarat számoltunk meg. Van 12 nagy kócsag is, belőlük is csak kettő volt tavaly, meg néhány szürke gém. Nagyon örülünk, hogy ilyen változatos a madárvilág ennél a kis pataknál 30 méterre a főúttól, de mi lehet az oka a hirtelen változásnak?

Lehet, hogy csak ideköltöztek télire a meleg vízhez és nyáron elmennek majd?



2012. febr. 13. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, nagyon hideg van akár -20 fok is előfordul.

Biztos a táplálék bőség meg a meleg vonzza őket. :)

2012. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is túl sok van már belőlük. Ez már káros a faunára. Európa országainak többségében nem is védett, nálunk is vadászható.

Nyáron voltunk kenuzni a Tisza-tavon. Tele van velük a környék.

2012. febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy vki mondta nekem, hogy a fákat is tönkreteszik az ürülékükkel. Állítólag nagyon savas v. mi és mindig ugyanoda járnak -> egy idő után elpusztul a fa.
2012. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez ne tévesszen meg, télen, amikor minden befagy, naná, hogy a melegvizes forrásoknál gyülekeznek. Gondolkodj már: honnan máshonnan szerezhetne táplálékot, ha még a folyók is befagynak? Egyszerűen sok ment oda. Ez most olyan, hogy a túzok se túl elterjedt Mo.-n, de ha az összeset, ami Mo.-n él, beraknánk egy kis szobába, akkor azért elég soknak tűnne.
2012. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!