Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tarthatok kacsát és tyúkot...

Tarthatok kacsát és tyúkot panelban?

Figyelt kérdés
1-1 db-ot mint a Jóbarátokban.
2012. febr. 14. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha találkoztál már ilyen állatokkal élőben, akkor tudhatod, hogy nem.

Mint az ábra is mutatja, ilyen csak a filmekben van.

2012. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, aranyosak. Kicsit gyakran kell majd híg ürüléket súrolnod a kárpitokból és minden nap hihetetlen ricsajra kelsz majd hajnal 4 körül, de szerintem simán megéri az áldozatot!
2012. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
:). valószínűleg poén, de én komolyan válaszolok. Nekem volt egy kiscsirkém gyerekkoromban, pedig városban, társasházban laktunk. Leesett a padlásról és megsérült, nem élte volna túl a tyúkudvar körülményei között a falun lakó nagyim nővérénél. Azóta is hálás vagyok a szüleimnek, h nem tiltották le azonnal a projectet és engedték, h hazavigyem. (ott voltak, amikor kaptam.) Nagyon cuki kiscsirke volt. Voltak kedvenc helyei a szobában, például a zoknikígyóm szája, napközben mindig abban szundított, a kezemből evett és figyelt rám. A társasháznak bekerítetlen, közös udvara volt, végig füves. Minden nap levittem, ot sétált és csipegetett. A szomszéd fiúk már tudták, hogy nekem csirkém van és segítettek elküldeni a kiváncsiskodó kutyákat. Megerősödött nálunk, a lába is rendbe jött (biccentett az esés után) és szép, nagy fehér tyúkká nőtt :) (hogy ez két hónap volt-e vagy fél év, nem tudom, mert gyerekfejjel nem érzékeltem még annyira az időt). Akkor anyuék megbeszélték velem, h már nem jó neki itt, kínzás volna megtartani. A másik nagyimhoz került, akinek szintén voltak tyúkjai de ugyanabban a városban élt, mint mi, így sűrűn láthattam. Soha nem vágta le. Őt is követte mindenhová, mint engem és csak éjszaka volt a többi tyúkkal. Szóval igen is, meg nem is. :D
2012. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kaptál egy zöldpacsit ezért a szép történetért :) :D
2012. febr. 14. 21:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt elismerem, hogy teljesen barátságosak és ragaszkodóak, tényleg igazi személyiségek. Viszont a takarításról nem ejtettél szót, ezek az állatok nem nevelhetőek szobatisztaságra.

Csípem őket, de egyszerűen nem lehet házban tartani őket.

2012. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

bevallom, erre már nem pontosan emlékszem, de volt egy kis ládikója, alommal, vízzel, ennivalóval, abban volt éjszakánként, többnyire oda kakilt. a kiscsirkék és fiatal tyúkok még nem híg zöldesbarnát produkálnak. azt hiszem, olyan kis szárazabb hurkácskák voltak, mint a pici kukacok - de erre nem esküdnék meg, elég kicsi voltam. ha kivettem, figyelnem kellett, h velem legyen vagy a kígyóban aludjon (azt órákig csinálta) és ha láttam, h kakilt, szólnom kellett és vissza kellett raknom, h a többi oda menjen. a dobozt anyuék takarították. persze egy idő után tényleg kezdett lehetetlenné válni a helyzet számunkra és számára is, mégiscsak egy emeleti parkettás lakás volt... ekkor költözött a nagyihoz. biztos vagyok benne, h a szüleim sokat takarítottak utána, így visszagondolva ezért is tartom olyan jófejeknek őket, amiért megengedték.


kérdező: Köszönöm :)

2012. febr. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De bizony kiskorukban is teljesen híg, hiszen külön nem vizelnek, így adják le a folyadékot is. És mindegy nekik, hogy ládika vagy nem ládika, akkor pottyantanak, mikor rájuk jön. Gyakorlatilag óránként, vagy akár többször is. Ezért tartom lehetetlennek a házban tartást.

Én kiskoromban egy kiskecskét neveltem fel, hasonlóan aranyos volt, úgy ivott cumisüvegből, hogy közben az ölembe letelepedett :) Őt sem lehetett magára hagyni, és ő sem volt szobatisztaságra nevelhető. Hát, mi ezt úgy oldottuk meg, hogy én költöztem ki, én aludtam vele minden nap sátorban vagy szabad ég alatt az udvaron :) Nekem is jófej szüleim voltak, ők meg ezt tolerálták, pedig biztos nagyon aggódtak.

2012. febr. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
te olyan vagy mint én! XD Én haza is vittem 3 kiskacsát húsvét előtt, anya 3 napig bírta, vagyis hétvégéig, míg le tudtuk vinni a nagyszüleimhez. XD :)
2012. febr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
sajnos ennek olyan következménye is lehet, hogy a társasháznak van törvénye és lehet ki van kötve egy-két házi állat, amit nem lehet tartani. És a szomszédokat is zavarja a kotkodálás. Szóval ne tarts. Sajnos nem lehet.
2012. febr. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem nagyon de kínai törpeförjet igen:)

ők is repülés képtelen madarak

és egy 100x50-es ketrecben (ferplast, felszerelés nélküli) tarok 4 nőstényt

egy 60x40-esben meg 1 hímet

a nagy ketrecben van a kettő sarokban ilyen "emelet"+létra (ferplast gyártmány nyuszinak, tengerimalacnak)

a hím ketrecében van egy kis "házikó"

az etető + az itató: mindkettő egy-egy nehéz kerámia edény amit a sarokba lehet rakni... így helyet spórol:)

nagyon szeretnek a szénában "turkálni" ezért azt szoktam a házikóba ill az emeletek alá rakni:)

amúgy a ketrec alján sima kisállatforgács van:)

2012. febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!